Ankaran SIP Šempeter Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 5. 2. 2022, 20.39

1. DOL za ženske, 19. krog

Kamničanke niso dovolile novega presenečenja

Calcit Volley Sip Šempeter | Kamničanke so doma premagale Šempetranke. Te so sicer prvakinjam zadale edini poraz v letošnjem DP. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so doma premagale Šempetranke. Te so sicer prvakinjam zadale edini poraz v letošnjem DP.

S tekmo med Luko Koper in Krimom se je v petek začel 19. krog državnega prvenstva v odbojki za ženske. V soboto so državne prvakinje iz Kamnika gostile odbojkarice SIP Šempetra, ki so jim v prvem delu tekmovanja kot edina ekipa v letošnji sezoni DP zadale poraz. Tokrat Calcitovke niso dovolile novega presenečenja, zmagale so s 3:0 v nizih. Drugouvrščene Mariborčanke so premagale tretjeuvrščeno ekipo iz Ankarana, v Grosuplju pa bi morale gostovati članice GEN-I Volleyja, a je bila tekma prestavljena.

Nova KBM Maribor : Calcit Volley finale pokal Slovenije
Sportal Mariborčanke zanesljivo do pomembne zmage, Kamničanke ostajajo neporažene

Na zadnjih tekmah se je pokazalo, da Kamničanke zanesljivo premagujejo tekmice, če igrajo z najboljšo postavo, če pa dobijo priložnost igralke s klopi, je položaj nekoliko drugačen. Večinoma na koncu sicer zmagajo, to jim ni uspelo le na prvi tekmi proti Šempetrankam, ko je bil Calcit tako kot tokrat domačin, takrat je zabeležil edini poraz v prvenstvu.

In nekaj podobnega se je dogajalo tudi tokrat. Kamničanke, ki so igrale brez Andjelke Radišković in Lucy Charuk, so bile v prvem nizu zanesljive do izida 18:11, ko je trener Gregor Rozman iz igre potegnil organizatorko igre Evo Pavlović Mori. Gostje so to izkoristile, celo izenačile na 20:20, toda po izidu 22:22 so domače, pri katerih se je Pavlović Morijeva v igro vrnila že pred izenačenjem, dosegle tri zaporedne točke za zmago.

V drugem nizu visoke prednosti niso zapravile, pod nadzorom pa so imele tudi potek tretjega niza. Glavna razlika med ekipama je bila v napadu, kjer se je pri domačih s 17 točkami najbolj izkazala Olivera Kostič.

Prav tako kot Kamničanke se tudi Mariborčanke niso sprehodile do zmage. Ankaran je celo osvojil časten niz, a za presenečenje je bil vendarle premalo kakovosten. V tretjem nizu se je še držal do izida 19:17, nadaljevanje pa je bilo v znamenju štajerskih favoritinj.

Tekma med ATK Grosupljim in GEN-I Volleyjem je bila prestavljena.