Hiša na kolesih Panvita Pomgrad OK Črnuče OK Šoštanj Topolšica OK Hoče MOK Krka OK Maribor Salonit Anhovo 1 DOL

1. DOL, moški, 4. krog

Vodilni Maribor uspešen v Črnučah, Salonit v Novem mestu

OK Maribor 1 | Maribor ostaja vodilna ekipa v ligi. | Foto Facebook OK Maribor

Maribor ostaja vodilna ekipa v ligi.

Vodilni Maribor je, po zmagi nad Salonitom v prejšnjem krogu, v 4. krogu 1. DOL za moške novo zmago dosegel pri ekipi Črnuč (1:3), ki zdaj zaseda šesto mesto, Kanalci so po petih odigranih nizih ob ime novomeške Krke pripeli še tretji poraz, Panvita je gladko s 3:0 odpravila Hoče. Prvo točko so osvojili igralci Šoštanja Topolšice, a kranjskemu Hiša na kolesih Triglavu vseh točk vendarle niso uspeli odščipniti, saj so izgubili z 2:3.

Črnučani so se v prvih dveh nizih tekmecem dobro upirali, drugega so celo dobili. A razlika v kakovosti je v nadaljevanju vendarle prišla do izraza, Rok Možič in kolegi, ki so do polovice tekme delali veliko napak, do konca vendarle niso imeli večjih težav.

Igralci Šoštanja Topolšice v prvih treh tekmah niso osvojili niti niza, v Kranju pa so vendarle dokazali, da se ne strinjajo s tistimi, ki so jih že v uvodu prvenstva odpisali. Kot da bi domači goste podcenjevali, so tekmo začeli slabo. Na samem začetku so sicer še povedli s 5:2, toda nato so pobudo prevzeli gosti in dobili prvi niz.

Ko so Kranjčani zanesljivo dobili druga dva, nihče v dvorani ni pričakoval, da bi se lahko tekma zavlekla. Toda gosti so dobili izenačen četrti niz, tako da je zmagovalca odločal "tie break". Tudi ta je bil izenačen, a domači, pri katerih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Gal Timotej Kos, so presenečenje vendarle preprečili.

Krka je še enkrat dokazala, da se lahko kosa z vsemi ekipami v prvenstvu. Potem ko je pred desetimi dnevi odščipnila točko Mariboru, je isto storila tudi Salonitu.

Na pogled najlažje delo je imela Panvita Pomgrad, Hoče je premagala s 3:0, toda Štajerci niso bili nadigrani, v vseh nizih so se tekmecu dobro upirali.