1. DOL, moški, 17. krog

ACH Volley brez težav čez Hoče, zlahka tudi Calcit Volley in Maribor

ACH Volley Panvita Pomgrad | ACH Volley si je že pred tedni zagotovil najboljše izhodišče. | Foto Blaž Weindorfer / Sportida

ACH Volley si je že pred tedni zagotovil najboljše izhodišče.

Odbojkarji so danes odigrali tekme 17. kroga 1. DOL. Vodilni niso imeli veliko težav, vsi so zmagali s 3:0. ACH Volley v Hočah, Calcit Volley doma nad Panvito Pomgradom, Maribor pa v Črnučah.

Salonit Anhovo je doma moral priznati premoč Hiši na kolesih prav tako z 0:3, edini, ki so zmagovalcem odščipnili niz, pa so bili odbojkarji Šoštanja Topolšice, ki so pred Krko klonili z 1:3.

Kamničani so imeli tokrat nekaj več časa za pripravo na tekmo, saj so bili pred njo prosti ves teden. Prvi niz so sicer bolje začeli gostje, potem pa po vodstvu domačih z 21:13 popustili. Podoben scenarij je bil v drugem nizu, ko so bili gostje še blizu do 11:15, potem pa so domači z drugo zaključno žogo dobili niz. Vodstvi s 13:8 in 19:10 v tretjem nizu pa sta bili zagotovilo, da se je tekma hitro končala z zmago Kamničanov.

ACH Volley, ki ga prihodnji teden čaka še zadnji nastop v tej sezoni lige prvakov (v sredo bodo v Tivoliju gostili francoski Chaumont), je za ogrevanje pred evropsko nalogo danes gostoval pri Hočah. Domači so bili približno enakovredni le v prvem nizu, ki se je končal z 20:25, potem pa so Ljubljančani pospešili ritem ter naslednja dva niza dobili s 25:11 in 25:14. V domačem tekmovanju so tako oranžni dosegli že 17. zmago na 17 tekmah.

V Kanalu so domači potrebovali tri točke v boju za tretje mesto v DP po rednem delu, toda na koncu je bil Salonit daleč od zmage. Gostje so v prvem nizu vodili z 20:15, ga brez težav dobili, nalet pa nadaljevali tudi v drugem. Pri 10:16 v drugem nizu so pri Salonitu tudi z menjavami skušali spremeniti potek igre, prišli še do 21:23, preobrata pa ni bilo. Bolj izenačen je bil tretji niz, ko je bilo izenačeno pri 17:17, končnico pa so nato dobili Kranjčani.

V Novem mestu so bolje začeli gostje in po vodstvu z 21:17 dobili prvi niz. Preostali trije so bili podobno tesni, vse pa so dobili domači, drugega po tem, ko je Krka vodila z 22:19. V tretjem nizu sta bili moštvi nazadnje skupaj pri 22:23, v četrtem pa pri 21:23, a so potem Šoštanjčani sami odločilno žogo poslali v avt in izgubili z 1:3.