Thermometer Blue 0,02

OK Merkur Maribor Hiša na kolesih Panvita Pomgrad OK Hoče Salonit Anhovo MOK Krka Calcit Volley ACH Volley 1 DOL

Sobota, 16. 1. 2021, 21.08

1. DOL, moški, 15. krog

ACH Volley ubranil točko pred Mariborom, najboljše štiri ekipe prvenstva suverene

ACH Volley Calcit Volley | ACH Volley vztraja s točko več pred Mariborčani. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

ACH Volley vztraja s točko več pred Mariborčani.

V soboto se je v 1. DOL začela zadnja tretjina rednega dela. ACH Volley ima tudi po zanesljivi zmagi nad Krko točko več kot Merkur Maribor, ki je tekmi v 15. kroga premagal Panvito. To je v dvorani Tabor vodil nov trener. Calcit Volley je s 3:0 odpravil Hoče, v Kanalu pa sta obračunala Salonit in kranjska Hiša na kolesih. Ta je gostiteljev vzela le en niz.

Prvouvrščeni Ljubljančani so proti zadnjeuvrščeni Krki brez pretiranega truda nadzorovali položaj. Tekme sicer niso najbolje začeli, sredi drugega niza celo zaostajali za tri točke, po izenačenju na 17:17 pa so vendarle prevzeli pobudo in brez posebne drame dobili prvi niz. Tudi v preostalih dveh nizih niso imeli težjega dela, čeprav niso igrali z najboljšo postavo. S 14 točkami je bil najučinkovitejši Božidar Vučićević.

Še lažje delo je imel Merkur Maribor, nerazpoloženi Prekmurci niti v enem nizu niso bili blizu, pa čeprav najučinkovitejši mariborski igralec Rok Možič ni imel svojega dne. Bolj razpoložena sta bila Alen Šket in Ahmed Ihbajri, slednji je bil s 17 točkami najučinkovitejši igralec enosmerne tekme. Panviti je zatajil napad, ki je dobil tudi 12 blokov, Ihbajri jih je nanizal pet.

Brez možnosti so bili v Kamniku tudi igralci Hoč. Ti so imeli še slabšo realizacijo napadalnih akcij kot Panvita v Mariboru, njihovi igralci so zbrali le 26 točk, za vse preostale so poskrbele kamniške napake. Na drugi strani sta točke nizala predvsem Mitja Gasparini, ki se je ustavil pri sedemnajstih, in Jan Klobučar, njegova statistika doseženih točk je bila za dve slabša od reprezentančnega kolega.

Če ne bi bilo prvega niza, bi krog neenakovrednih tekem, obeležili še Kanalci, ki so proti Kranjčanom prvi niz izgubili. Pa čeprav so tudi v njem večji del vodili, tudi za pet točk. Gosti so jih ujeli na 19. točki, z dvema blokoma povedli s 23:21, kar je zadostovalo za vodstvo z 1:0.

V preostalih treh nizih pa Triglav ni bil enakovreden, tako da so točke ostale doma. Največ zaslug za to imata z 20 točkami najučinkovitejši Matic Vrtovec in organizator igre Irenej Karnel, katerega servisi so bili nerešljiva uganka za tekmece, dosegel je tudi pet asov.