Panvita Pomgrad OK Merkur Maribor 1 DOL OK Črnuče OK Šoštanj Topolšica MOK Krka Salonit Anhovo

Sobota, 21. 12. 2019, 21.50

1. DOL, moški, 13. krog

Poraz vodilnega nista izkoristila Salonit in Krka

Panvita Pomgrad Šoštanj Topolšica | Prekmurci so po petih nizih strli vodilno moštvo državnega prvenstva. | Foto Blaž Weindorfer / Sportida

Prekmurci so po petih nizih strli vodilno moštvo državnega prvenstva.

Odbojkarji so v sobot dokončali 13. krog 1. DOL, zadnjega pred premorom. Črnuče so presenetljivo gladko s 3:0 premagale Krko, Salonit je doma izgubil s Hišo na Kolesih Triglavom z 1:3, Šoštanj Topolšica pa je proti Hočam klonila z 2:3. Že v sredo je vodilni Merkur Maribor izgubil s Panvito z 2:3.

OK Maribor
Sportal Mariborčani odslej z novim generalnim sponzorjem in imenom

Krog se je začel s porazom vodilnih Mariborčanov, ki so sredi tedna morali priznati premoč Panviti Pomgrad z 2:3, gostje so vodili z 2:0 v nizih, domačim dovolili izenačenje, zadnji niz pa nato dobili s 15:11 in slavili na terenu vodilne ekipe.

Danes so na gostovanju v Črnučah praznih rok ostali tudi odbojkarji Krke, ki so na lestvici sicer na tretjem mestu. Tekma je bila tesna, v vseh treh nizih je bilo negotovo do konca, a so vse tri dobili Črnučani. Prvega s 25:22, drugega s 27:25, zadnjega pa s 25:23.

Podobno izenačeno je bilo tudi v Kanalu. Salonit je moral šele drugič v sezoni priznati premoč tekmecem, tokrat pa so gostje slavili šele po ogorčenem boju. Prva dva niza so dobili s 30:28, ko so nato domači v tretjem odgovorili z zanesljivih 25:17, se je obetal preobrat. A četrti niz je bil spet maratonski, triglavani pa so ga dobili z 31:29 in zmagali s 3:1.

Zadnja Šoštanj Topolšica je proti Hočam iztržila točko. Domači so dobili prvi in tretji niz, gostje so se vrnili v igro, v odločilnem petem pa so nato slavili prepričljivo s 15:6.