7. 10. 2018,
22.20

3 leta, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,02
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Luka Krajnc Leo Štulac Rok Vodišek Josip Iličić Valter Birsa Boštjan Cesar Jasmin Kurtić serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 7. 10. 2018, 22.20

Italijansko prvenstvo, 8. krog

Handanovićev Inter petič uspešen, Birsa in Cesar še vedno brez zmage

Miha Zajc | Miha Zajc je z Empolijem moral priznati premoč Romi. | Foto Guliver/Getty Images

Miha Zajc je z Empolijem moral priznati premoč Romi.

Na italijanskih zelenicah je bilo spet pestro. Leo Štulac je s Parmo premagal Geono Roka Vodiška. Štulac je odigral vseh 90 minut, Vodišek je srečanje spremljal s klopi. V soboto je bil od Slovencev na delu Miha Zajc, ki je z Empolijem moral priznati premoč Romi, Cristiano Ronaldo, ki se v zadnjem tednu otepa govoric v zvezi z domnevnim posilstvom, je bil z Juventusom uspešen v Vidmu.

Na prvi tekmi osmega kroga italijanskega prvenstva je Frosinone, za katerega je Luka Kranjc odigral 85 minut in prejel rumeni karton, doživel že sedmi poraz v tej sezoni. Frosinone je sicer izničil zaostanek dveh golov in izenačil na 2:2, a so bili na koncu Torinčani boljši s 3:2.

Juventus je v soboto gostoval v Vidmu. Torinčani so zmagali z 2:0, drugi zadetek je dosegel Cristiano Ronaldo. Juventus je po osmih odigranih krogih še edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom.

Gol Ronalda:

Empoli Mihe Zajca se je pomeril z Romo, ki je Empoliju zadala peti poraz v tej sezoni (0:2). Slovenski reprezentant je na igrišču preživel vseh 90 minut.

Cristiano Ronaldo
Sportal Nad Ronalda in Juventus se zgrinjajo temni oblaki

Valter Birsa in Boštjan Cesar sta se s Chievom, ki je še brez zmage na repu italijanskega prvenstva, odpravila v Milano. Tudi tokrat so bili nogometaši Chieva brez možnosti za zmago, Milan je zmagal s 3:1. Birsa je odigral vseh 90 minut, Cesar je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Atalanta Josipa Iličića se je srečala s Sampdorio Vida Belca in izgubila z 0:1. Iličić je v tekmo vstopil v 57. minuti srečanja, v 89. minuti je prejel rumeni karton. Belec ni dobil priložnosti za igro.

Spal Jasmina Kurtića, ki bo zaradi zloma roke z igrišč odsoten mesec dni, je na zadnji tekmi osmega kroga gostil Inter Samirja Handanovića. Handanović, ki je branil vso tekmo, sicer ni ohranil prazne mreže, a je Inter kljub temu prišel do pete zmage v tej sezoni (1:2).

Sportal Fantastične številke Oblaka, sanjski polčas Kampla, Elsner in Stojanović kraljujeta #video