1. 10. 2018,
23.03

5 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,31

Luka Krajnc Leo Štulac Rok Vodišek Josip Iličić Valter Birsa Boštjan Cesar Samir Handanović Jasmin Kurtić AC Milan italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 1. 10. 2018, 23.03

Italijansko prvenstvo, 7. krog

Birsa in Cesar ostajata v minusu, Štulac premagal Zajca

Valter Birsa | Valter Birsa je igral do 67. minute, a ni mogel preprečiti novega poraza Verončanov. | Foto Getty Images

Nedeljski program 7. kroga serie A vsebuje šest tekem. Chievo je ponovno izgubil in ostaja pri minus eni točki. Valter Birsa je za poražene Verončane igral do 67. minute, Boštjan Cesar tekmo spremljal s klopi. Enako velja tudi za Slovence pri Atalanti, Genoi in Frosinoneju. Josip Iličić, Luka Kranjc in Rok Vodišek niso dobili priložnosti za igro. Parma Lea Štulca je z 1:0  premagala Empoli Mihe Zajca. Oba slovenska vezista sta za svojo ekipo igrala celotno srečanje. V ponedeljek je Sampdoria Vida Belca (tekmo je spremljal s klopi) z 2:1 ugnala Spal Jamsina Kurtića, ki ga zaradi zloma roke ni bilo v postavi. Počival bo mesec dni.

Ronaldo se ni vpisal med strelce, a sodeloval pri vseh treh zadetkih Juventusa. | Foto: Guliverimage/Getty Images Ronaldo se ni vpisal med strelce, a sodeloval pri vseh treh zadetkih Juventusa. Foto: Guliverimage/Getty Images Veliki sobotni derbi v Torinu je osrečil navijače Juventusa. Napoli si je po desetih minutah prek Belgijca Driesa Mertensa zagotovil vodstvo, a so nato zebre poskrbele za preobrat. Dvakrat je v polno zadel Mario Mandžukić, na 3:1 pa je povišal povratnik Leonardo Bonucci.

Portugalec Cristiano Ronaldo je prispeval dve podaji, gostje pa so od 58. minute, ko si je Mario Rui prislužil rdeči karton, igrali z igralcem manj.

Atraktiven gol Pellegrinija

Na Olimpicu so se novih treh točk veselili nogometaši Rome, ki so proti mestnemu tekmecu Laziu povedli v izdihljajih prvega polčasa, ko se je atraktivno po strelu s peto med strelce vpisal Lorenzo Pellegrini. Lazio je sredi drugega polčasa prek razigranega Cira Immobileja izenačil na 1:1, a je Roma za novo vodstvo potrebovala le štiri minute.

Domače navijače je spravil na noge Srb Aleksander Kolarov, končni rezultat pa je v 86. minuti postavil argentinski branilec Federico Fazio.

Atraktiven zadetek Pellegrinija na derbiju v Rimu:

V soboto zvečer je Inter s pomočjo Samirja Handanovića, ki je branil vso tekmo, doma premagal Cagliari in se na lestvici povzpel na četrto mesto.