22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Schalke

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Wolfsburg odnesel celo kožo, visoka zmaga Kamplovih

Dortmundska Borussia je v prvem krogu bundeslige visoko ugnala svojo mönchengladbaško soimenjakinjo. Bayern, ki mu analitiki v tej sezoni napovedujejo težko delo pri ubranitvi naslova, je razbil HSV.

Borussia iz Dortmunda je zanesljivo premagala Mönchengladbach in ves kvartet golov dosegla že do 50. minute. Kevin Kampl je srečanje začel na klopi, na igrišče pa vstopil v 78. minuti. Tima Matavža ni bilo v ekipi Augsburga, ki je izgubil s Hertho.

Bavarci v prvem krogu pričakovano niso imeli nikakršnih težav z nasprotnikom, kako tudi ne, saj je HSV ekipa, ki je v zadnjih letih plula pri repu lestvice. Vse kaj drugega kot zmagovit začetek Bayerna, bi bil prvovrstna senzacija, a je seveda ni bilo. Četa Pepa Guardiola je zmagala s kar 5:0, kar je najvišja zmaga v zgodovini uvodne tekme lige.

V nedeljo so svoje mišice pokazali pri Wolfsburgu z zmago proti Frankfurtu. Dominic Maroh, edini še preostali legionar pri Kölnu ni bil v postavi. Köln je sicer zmagal.