1. 2. 2013,
21.55

Petek, 1. 2. 2013, 21.55

Vuku in Oplastu prvi četrtfinalni tekmi

Nogometaši Vuka Ljubljane in Oplasta so na prvih četrtfinalnih tekmah 1. slovenske futsal lige vpisali zmagi.

Ljubljančani so presenetljivo zmagali v Tolminu, kjer so domači Puntar ugnali s 6:1, Oplast pa je doma kar z 8:0 odpravil Bronx. Moštva igrajo na dve zmagi.

V Tolminu je Vuko Ljubljana poskrbel za veliko presenečenje - s 6:1 so varovanci Senudina Džafiča premagali domačina. Mrežo Puntarja je načel nekdanji "upornik" Siniša Brkič, tekma pa se je prelomila v gostujočo korist med 28. in 32. minuto, ko je bil drugič uspešen Brkič, en gol pa je dodal Mišel Žalac.

Vlogo favorita pa je upravičil Oplast, ki je doma z 8:0 odpravil Bronx. Med 11. in 13. minuto se je gostujoča mreža zatresla trikrat, dvakrat je bil uspešen Rajko Uršič, enkrat pa Dani Vulikič. V dresu Bronxa se je predstavil tudi Rok Grželj.

V končnici za državnega prvaka sicer moštva igrajo na izpadanje. V četrtfinalu te končnice igrajo na dve dobljeni tekmi, v polfinalu in finalu pa na tri. V četrtfinalu se med seboj merita tretjeuvrščena proti šestouvrščeni in četrtouvrščena proti petouvrščeni ekipi po rednem delu. V tem delu sta prva in druga ekipa po rednem delu prosti.