14. 4. 2017,
12.30

Thermometer Blue 0,78

1

Ljudski vrt disciplinski sodnik NZS večni derbi naj gol pokal Slovenije Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor Green Dragons Viole

Petek, 14. 4. 2017, 12.30

Po pokalni tekmi v Ljudskem vrtu

Viole in Green Dragons praznijo blagajne

1

Viole Maribor | Foto Vid Ponikvar

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije (NZS) Roman Rogelj je zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijačev na povratni polfinalni tekmi kaznoval večna tekmeca Maribor in Olimpijo z denarno kaznijo v višini 8.450 evrov. Globje bodo v žep segle vijolice. Kakšni so grehi pripadnikov navijaških skupin Viole in Green Dragons?

Pokalni večni derbi v Ljudskem vrtu, kjer se je zbralo 10.500 gledalcev, se je končal brez zmagovalca (1:1). Remi je v finale pokala Slovenije popeljal Olimpijo, ki je na prvem dvoboju v Stožicah zmagala z 2:1, Mariborčani pa so se poslovili od tekmovanja. Ostali so brez napredovanja, zaradi nešportnega vedenja navijačev pa bodo morali ob upoštevani predkaznovanosti plačati še denarno kazen v višini 5.950 evrov. Disciplinski sodnik krovne zveze Roman Rogelj je v svojem poročilu povzel razloge, zaradi katerih je kaznoval mariborski klub:

1. Člani organizirane navijaške skupine ekipe Maribor so med tekmo večkrat žaljivo skandirali nasprotni ekipi in njenim navijačem, razvili pa so tudi tri transparente z žaljivo vsebino, zato se na podlagi določil 3/3., 9/1(3)., 18., 25/1. in 29/1(1). člena DP, NK MARIBOR BRANIK izreče denarna kazen v višini 2.000 evrov.

2. V 21. minuti tekme so člani organizirane navijaške skupine ekipe Maribor na tribuni prižgali osem bakel, v 71. minuti pa deset, pri čemer so dve odvrgli v ograjeni del igrišča, zato se na podlagi določil 3/3., 9/1(3)., 18., 25/1. in 29/1(1). člena DP, NK MARIBOR BRANIK izrečeta denarni kazni v višini 1.000 evrov za prižgane bakle na tribuni (500 evrov za vsak opisan primer) in 400 evrov za odvrženi bakli v ograjeni del igrišča.

3. V 32. minuti tekme so člani organizirane navijaške skupine ekipe Maribor na igralno površino odvrgli več drobnih predmetov, zato se na podlagi določil 3/3., 9/1(3)., 18., 25/1. in 29/1(1). člena DP, NK MARIBOR BRANIK izreče denarna kazen v višini 500 evrov.

4. V 83. minuti tekme so člani organizirane navijaške skupine ekipe Maribor na tribuni prižgali večjo količino bakel, na igralno površino pa odvrgli ogromno papirnatih trakov, zaradi česar je bila tekma minuto in pol prekinjena, zato se na podlagi določil 3/3., 9/1(3)., 18., 25/1. in 29/1(1). člena DP, NK Maribor Branik izrečejo denarne kazni v višini 500 evrov za prižgane bakle na tribuni, 500 evrov za odvržene papirnate trakove na igralno površino in 300 evrov zaradi posledične prekinitve tekme.

Navijači Olimpije so na južno tribuno pretihotapili veliko pirotehničnih izdelkov. | Foto: Vid Ponikvar Navijači Olimpije so na južno tribuno pretihotapili veliko pirotehničnih izdelkov. Foto: Vid Ponikvar

Zaradi navijaških grehov bo morala kazen poravnati tudi Olimpija. Njeni navijači so med tekmo večkrat žaljivo skandirali nasprotni ekipi in njenim navijačem, v 90. minuti pa so na tribuni prižgali petnajst bakel. Na podlagi določil 3/3., 6/1., 9/1(3)., 18., 25/1., 29/1(1). in v povezavi s 13. členom DP, se ŠD NK Olimpija Ljubljana izrečejo denarni kazni v višini 1.000 evrov za žaljivo skandiranje, 750 evrov za prižiganje bakel na tribuni in 750 evrov zaradi upoštevane predkaznovanosti. Enotna denarna kazen za navedeni kršitvi tako znaša 2.500 evrov.