19.39

NK Triglav NK Celje Benjamin Verbič

Sobota, 17. 5. 2014, 19.39

Verbič Celjanom priboril zmago v Kranju

Nogometaši kranjskega Triglava so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Celju z 0:1 (0:1).

Kranjčanom ni uspelo izkoristiti poraza Krke v Velenju. Predzadnji Novomeščani imajo tako pred zadnjim krogom še vedno dve točki prednosti pred Triglavom, tako da bo o devetem in desetem mestu odločala medsebojna tekma prihodnjo nedeljo. Celjani so sicer do desete zmage v sezoni prišli ob koncu prvega polčasa po zaslugi Benjamina Verbiča.

Po kar živahnem uvodu v tekmo, v katerem so si oboji priigrali nekaj (pol)priložnosti, je ritem v nadaljevanju padel, tako da so gledalci spremljali bolj ali manj igro med kazenskima prostoroma brez pravih zaključkov. A ob koncu polčasa so gosti, ki so v zadnjih minutah prvega dela nekoliko pritisnili, le povedli prek Benjamina Verbiča.

Kranjčani so v drugem polčasu hitro opravili vse tri menjave, a jim vse to ni pomagalo priti do izenačujočega gola. V 79. minuti so bili bližje novemu zadetku Celjani, ko se je Verbič znašel sam pred vratarjem Darjanom Curanovićem, ki pa je ta dvoboj dobil.

Ob koncu tekme so v želji po izenačenju domači le malce bolj pritisnili, ob tem so Celjani ostali na igrišču še brez izključenega Matica Žitka, ki je dobil drugi rumen karton po prekršku nad Luko Majcnom. Kljub napadom in nekaterim strelom (Alen Krcić, Aleš Poplatnik, Vlado Šmit) pa se mreža Celja ni zatresla, tako da so se zmage veselili gosti.

Kranjčani bodo v zadnjem krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Novem mestu, Celjani pa bodo gostili Gorico.