Nedelja, 25. 9. 2016, 18.00

Poškodba Kevina de Bruyna

Velik udarec za Josepa Guardiolo

Kevin de Bruyne | Foto Guliver/Getty Images

Čeprav je v 6. krogu angleške premier lige, ko je bil s 3:1 boljši od Swanseaja, zmagal še desetič zapored, odkar je poleti sedel na klop Manchester Cityja, in je na vrhu lestvice s stoodstotnim izkupičkom, Španec Josep Guardiola po sobotni tekmi ne more biti zadovoljen. Za dalj časa je ostal brez Kevina de Bruyna.

Po treh zmagah v Evropi, eni v angleškem ligaškem pokalu in petih v prvenstvu se je Manchester City v soboto na gostovanju v Walesu pri tamkajšnjem Swanseaju mučil kar nekaj časa. Vse do sredine drugega polčasa je bil rezultat 1:1, potem je Manchester City le dosegel zmago s 3:1 in nadaljeval sijajen niz.

Kljub temu njegov trener Josep Guardiola ne more biti zadovoljen. Na tej tekmi se je namreč poškodoval Kevin de Bruyne, ki je moral z igrišča v 81. minuti. Le štiri minute za tem, ko je prispeval podajo za gol Raheema Sterlinga, ki je postavil končni izid.

V tej sezoni je morda celo najboljši posameznik Man Cityja

Z igrišča je belgijski krilni napadalec odšel zaradi poškodbe mišice. Po nedeljskih podrobnejših zdravniških pregledih je postalo jasno, da bo 25-letnik, za katerega je Manchester City pred letom dni nemškemu Wolfsburgu odštel kar 74 milijonov evrov, odsoten dalj časa.

Belgijski reprezentant v tej sezoni navdušuje navijače Manchester Cityja. | Foto: Reuters Belgijski reprezentant v tej sezoni navdušuje navijače Manchester Cityja. Foto: Reuters

Okreval naj bi mesec dni, kar za Guardiolo, ki ga prihodnji mesec čaka kar nekaj zahtevnih tekem, med drugim se bo v ligi prvakov pomeril tudi s svojim nekdanjim klubom Barcelono, pomeni precejšnjo težavo.

De Bruyne je namreč morda celo najboljši posameznik Manchester Cityja v tej sezoni. Na šestih prvenstvenih tekmah je zabil dva gola in prispeval kar pet podaj.