1. 12. 2012,
16.41

Sobota, 1. 12. 2012, 16.41

Velenjčani do točke v Celju

Nogometaši Celja in velenjskega Rudarja so se v 21. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Velenjski nogometaši so po dveh zaporednih porazih le vpisali novo točko na prvenstveno lestvico, s katero so se prebili na osmo mesto pred Aluminij. Za neodločen izid je poskrbel Elvis Bratanović, ki je slabe pol ure pred koncem tekme izničil celjsko prednost po golu Nikole Ivanovića. Celjani so z 29 točkami trdno na petem mestu.

Celjani so tekmo dobro začeli, v peti minuti imeli prvo priložnost, ko je Stefan Cebara po podaji Klemna Medveda z desne strani "iz prve" za malce zgrešil cilj. Gosti so hitro odgovorili v podobnem slogu, nanizali nekaj obetavnih akcij, v deseti minuti tudi ugnali Matica Kotnika, a zadetek so sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja Ivana Firerja. V nadaljevanju sta ekipi prišli še do nekaj strelov, pri domačih so poskusili Matej Rapnik, Gregor Bajde in Blaž Vrhovec, pri gostih pa dvakrat Rajko Rotman in enkrat Elvis Bratanović, vendar so bili preslabi za spremembo izida.

Zato pa je dovolj dobrega sprožil rezervist Celja Nikola Ivanović v 47. minuti, ko je z glavo unovčil lepo podajo Medveda z desne strani. V 53. minuti so dvakrat zapored zagrozili tudi gosti, vendar je Matic Kotnik dobro posredoval po strelih Denisa Klinarja in Bratanovića. Vendar pa je slednji v 63. minuti le ukanil celjskega čuvaja mreže, izid je poravnal s strelom s 25 metrov. Po zadetku se je igra povsem umirila, priložnosti ni bilo veliko, eno lepših je zapravil Lutfi Bilali v sodniškem podaljšku, ko je s strelom od daleč resno ogrozil velenjska vrata, tako da sta se ekipi razšli z 1:1.