Thermometer Blue 2,18

Roma Francesco Totti italijansko prvenstvo

Četrtek, 21. 4. 2016, 8.00

Dva dotika legendarnega Tottija za čudežen preobrat v treh minutah (video)

Dolgoletni kapetan Rome Francesco Totti je neuničljiv. Na sredinem srečanju med Romo in Torinom je vstopil v igro v 85. minuti, ko so gostje vodili z 2:1. S prvim dotikom na tekmi je izenačil na 2:2, nato pa še odločil zmagovalca.

Ljubljenec navijačev Rome Francesco Totti še ni za staro šaro. Pri 39 letih še vedno trese mreže in odloča tekme. To počne že dve desetletji zapored, do živega mu ne morejo niti poškodbe in spori s trenerji. Z Lucianom Spallettijem že dolgo nimata enakih pogledov na nogometne predstave Rome, zato Tottijeva minutaža zelo trpi.

Na dvoboju s Torinom je dobil priložnost šele v 85. minuti, ko so sinovi volkulje izgubljali z 1:2. Že v prvem napadu po vstopu v igro se je imenitno odzval na predložek Kostasa Manolasa iz kota.

Dvakrat se je dotaknil žoge in …

S prvim dotikom žoge na srečanju je izenačil rezultat na 2:2, nato pa na veselje navdušenih gledalcev, zbranih na Olimpicu, v 89. minuti poskrbel še za zmago Rome (3:2), izjemno pomembno v boju za tretje mesto, ki prek kvalifikacij vodi v ligo prvakov. To je bil njegov drugi dotik v žogo na tekmi. "To je bil izjemen občutek," je oboževani kapetan, ki je v karieri doživel že marsikaj, priznal pred novinarskimi mikrofoni.

Oba zadetka Francesca Tottija na tekmi s Torinom:

Totti ni prvič v tem tednu rešil rimskega velikana. V nedeljo je zadel v polno v 85. minuti in poskrbel za remi proti Kurtićevi Atalanti (3:3).  Na dveh zaporednih tekmah se ni med strelce vpisal vse od oktobra 2014.

Štiri kroge pred koncem imajo Rimljani pred Interjem Samirja Handanovića sedem točk prednosti, za drugouvrščenim Napolijem pa zaostajajo pet.