16.19

Darko Milanič Leeds United

Sobota, 4. 10. 2014, 16.19

Srce parajoča poteza pred očmi Darka Milaniča (video)

Darko Milanič tudi na tretji tekmi v vlogi trenerja Leeds Uniteda ni zmagal, a še drugič zapored ni izgubil. Nekoč sloviti klub je dosegel prvi gol pod vodstvom nekdanjega trenerja Maribora.

Po porazu v gosteh pri Brentfordu z 0:2 in remiju pred domačimi navijači proti Readingu med tednom (0:0), je Leeds na Elland Roadu pod vodstvom Darka Milaniča remiziral z 1:1 proti Sheffield Wednesdayju.

Pred nekaj več kot 24 tisoč navijači je nekdanji evropski podprvak, v finalu pokala državnih prvakov je izgubil leta 1975, zaostajal od 52. minute, a potem v 79. minuti prišel do izenačenja in točke. Za remi je zadel italijanski branilec Giuseppe Bellusci, ki je, potem ko je zatresel mrežo, poskrbel za hvale vredno potezo, ki seže do srca. Kaj je naredil nekdanji nogometaš Catanie, ki je v Anglijo prišel pred začetkom te sezone, si lahko ogledate v video posnetku.