špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Špansko prvenstvo, 5. krog

Katalonski palček jo je zagodel veliki Barceloni

4

Lionel Messi | Lionel Messi je hitro zadel, nato pa je začela Barcelona trpeti. Na koncu je rešila vsaj točko. | Foto Reuters

Barcelona je v petem krogu doživela manjši spodrsljaj. V katalonskem obračunu z Girono je le remizirala (2:2), Real pa se je na vrhu letvice z njo poravnal. Zdaj imata oba glavna tekmeca za špansko krono po 13 točk

Barcelona je tekmo odlično odprla in prek Lea Messija povedla v 19. minuti. Nekaj minut kasneje so domači ostali brez pordečelega branilca Clementa Lengleta, številčno premoč pa so gostje izkoristili in izenačili že v prvem polčasu.

Girona je v drugem delu prek odličnega Christiana Stuanija celo povedla,  a se je Barcelona na koncu vseeno rešila še večjega ponižanja. Za izenačenje in končnih 2:2 je poskrbel Gerard Pique.

Atletico Jana Oblaka je v prvih štirih krogih zmagal le enkrat, v soboto pa je z 2:0 ugnal Getafe. Real je na Santiagu Bernabeu gostil Espanyol in slavil po golu Marca Asensia.