Rene Krhin Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Nedelja, 17. 4. 2016, 22.22

Šok za Barcelono, smeji se Oblakovemu Atleticu Madridu in Realu Madridu

Lionel Messi

V 33. krogu španskega prvenstva je Valencia pripravila veliko presenečenje, potem ko je na gostovanju premagala Barcelono. Atletico Madrid in Real Madrid sta bila prepričljiva. Te tri ekipe loči vsega ena točka, zato bo do konca prvenstva še zelo zanimivo.

Še pred nekaj krogi so vsi na glas govorili, da bo Barcelona brez večjih težav osvojila naslov španskega prvaka, v zadnjem obdobju pa je zakockala vso prednost. Izpadla je tudi v ligi prvakov, ob novem spodrsljaju z Valencio pa je omogočila Atleticu Madridu našega Jana Oblaka, ki je proti Granadi zaklenil vrata (3:0), da se je na prvem mestu s katalonskim klubom točkovno izenačili.

Valencia je v vodstvo prišla prek avtogola Ivana Rakitića, ob polčasu pa so "netopirji" po novem golu Santi Mine vodili že z 2:0. Katalonce je v 63. minuti v igro vrnil Lionel Messi (500. gol na uradnih tekmah - 450 v dresu Barcelone in 50 v dresu argentinske reprezentance), vendar se rezultat do konca ni več spremenil.

Nogometaši Barcelone so imeli kar 72 odstotkov posesti v svojih nogah, neposredno na gol ustrelili sedemkrat, a so imeli tudi gostje v protinapadih priložnost, da bi prednost še povečali.

Po nedelji se smeji tudi Cristianu Ronaldu in druščini pri Realu Madridu. Ti so v soboto na gostovanju s 5:1 odpihnili Granado, zdaj pa vsega točko zaostajajo za vodilnima kluba. Do konca španskega prvenstva je še pet krogov.