Thermometer Yellow 6

Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Ponedeljek, 4. 4. 2016, 22.22

Real z igralcem manj šokiral Barcelono, brez golov na derbiju dna

Real je v 31. krogu španskega prvenstva v velikem derbiju na Camp Nouu šokiral vodilno Barcelono. Tekmo je v 85. minuti v prid galaktikov prevesil Cristiano Ronaldo.

V prvem polčasu najpomembnejše tekme v španskem prvenstvu nismo videli zadetkov, zato pa smo v drugem delu videli pravo poslastico. Prvi so po izvajanju kota zadeli domači. Najvišji je bil branilec Gerard Pique, a se Real kljub zaostanku in vročemu terenu ni predal in po lepi akciji le šest minut pozneje izenačil prek Karima Benzemaja.

V nadaljevanju je Real pokazal več, bil boljši in prek Garetha Bala tudi povedel, a so sodniki veliko prestrogo dosodili prekršek v napadu  in neupravičeno razveljavili zadetek. Ko je še Sergio Ramos v 83. minuti po prekršku nad Luisem Suarezom prejel drugi rumeni karton in moral zapustiti igralno površino, se je zdelo, da je priložnost Reala, da zmaga na Camp Nouu, splavala po vodi, a Barcelona je v zadnjih minutah tekme povsem popustila in dovolila, da po dolgem času spet poklekne. Srečanje je pet minut pred koncem po lepi akciji odločil pri zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo. Beli balet se je tako vsaj malce maščeval Barceloni, ki ga je novembra lani na Santiagu Bernabeu s 4:0 razbila, kaj veliko pa ta zmaga na stanje na lestvici ni vplivala.

Največ je po porazu Kataloncev pridobil Jan Oblak, ki je z Atleticom visoko premagal Betis. Atletico ima zdaj šest točk zaostanka, kar pa se zdi še vedno zelo visoka prednost. Real ima še točko manj kot mestni tekmec.

Grenada je remizirala na gostovanju pri Grenadi, Rene Krhin pa je tekmo spremljal s klopi.