11. 9. 2016,
22.47

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,83

Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid špansko prvenstvo nogomet Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Nedelja, 11. 9. 2016, 22.47

Špansko prvenstvo, 3. krog

Barceloni spodrsnilo, Atletico in Real zmlela tekmeca, Rene Krhin ni igral

Neymar Barcelona | Foto Guliver/Getty Images

Nogometaši Atletica so po dveh zaporednih remijih dočakali prvo zmago v tej sezoni, Cristiano Ronaldo je vrnitev na igrišče v dresu madridskega Reala zaznamoval s hitrim zadetkom, Barceloni pa je nepričakovano spodrsnilo na domačem igrišču proti novincu Alavesu (1:2). Rene Krhin ni igral pri porazu Granade.

Nogometaši Atletica so na zahtevnem gostovanju v Vigu napolnili mrežo Celti (4:0) in navdušili navijače. Slovenski vratar Jan Oblak je ostal nepremagan. Real, mestni tekmec rdeče-belega velikana, je v festivalu zadetkov, ki ga je začinila vrnitev prvega strelca Cristiana Ronalda po dveh mesecih rehabilitacije, premagal Osasuno s 5:2.

Barcelona je pred dvobojem z novincem Alavesom na Camp Nouu veljala za velikega favorita, a so ji gostje prekrižali načrte. Prvi polčas so dobili z 1:0, po izenačenju Kataloncev pa poskrbeli še za drugo vodstvo na tekmi (2:1). Obdržali so ga do konca in nepričakovano osvojili tri točke. Lionel Messi in Luis Suarez sta v igro vstopila šele v drugem polčasu.

Rene Krhin pri nedeljskem porazu Granade z 1:2 proti Eibarju ni dobil priložnosti za igro. Sedel je na klopi. Bojan Jokić v soboto ni kandidiral za nastop, njegov Villarreal pa je v gosteh premagal Malago.

3 - Moreno (Espanyol), Suarez (Barcelona)
- Bale (Real Madrid), Boateng (Las Palmas), Castro (Betis), Griezmann (Atletico), Livaja (Betis), Messi (Barcelona), Mina (Valencia), Piatti (Espanyol), Vietto (Sevilla), El Zhar (Las Palmas)