ŠPANSKI POKAL, FINALE

Betis po streljanju 11-metrovk tretjič osvojil kraljevi pokal

Betis | Betis je pokalni zmagovalec za sezono 2021/22. | Foto Reuters

Betis je pokalni zmagovalec za sezono 2021/22.

V španskem kraljevem pokalu sta se v finalu na stadionu La Cartuja v Sevilli pomerila Betis in Valencia. Po streljanju 11-metrovk je lovoriko osvojil Betis.

Carlo Ancelotti
Sportal Barcelona in Sevilla prehiteli Oblakove, Ancelotti se spogleduje z velikim podvigom

To je tretja pokalna lovorika za Betis v zgodovini. Po rednem delu tekme in tudi po 120 minutah je bilo 1:1. Odločale so 11-metrovke. Betis je zadel vseh pet, pri Valencii pa je eno, odločilno, zapravil Yunus Musah.

Finale Cope del Rey, kraljevega pokala, je na tribune objekta Estadio de La Cartuja privabil 53.000 gledalcev. Te je že v 11. minuti razveselil Borja Iglesias, ki je domačim s strelom z glavo zagotovil vodstvo. Hugo Duro je v 30. minuti izenačil po hitrem protinapadu, ko je žogo lepo poslal čez vratarja Claudia Brava, ki je zapustil svoj gol.

Kasneje sta obe ekipi zgrešili vrsto priložnosti, da predčasno odločita zmagovalca. Najbližje zadetku za Valencio je bil v 78. minuti Juanmi, ki je zadel vratnico, vratar Giorgij Mamardašvili pa je po strelih Nabila Fekirja (82.) in Iglesias (90.) preprečil slavje Betisa. Bravo se je izkazal v sodnikovem podaljšku po poskusu Carlosa Solerja (91.).

Betis je slavil po po izvajanju enajstmetrovk. | Foto: Reuters Betis je slavil po po izvajanju enajstmetrovk. Foto: Reuters

Pri izvajanju enajstmetrovk so bili uspešni vsi nogometaši, razen 19-letnega Američana v vrstah Valencie Yunusa Musaha, ki je bil na vrsti v četrti seriji.

Betis je v finalu nastopil petič, Valencia pa po 18 finalnih nastopih ostaja pri osmih naslovih. Barcelona, rekorder po številu pokalnih naslovov, je letos izpadla v osmini finala.