23.06

3 leta

Thermometer Blue 0,15

1

špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Valencia Barcelona Real Madrid

Sreda, 7. 4. 2021, 23.06

3 leta

Špansko prvenstvo, 29. krog

Barcelona skoraj ujela Atletico, baskovski derbi brez zmagovalca

1

Barcelona | Veliko veselje nogometašev Barcelone po golu Ousmana Dembeleja v zadnji minuti rednega dela tekme proti Valladolidu. | Foto Guliverimage

Barcelona je v 29. krogu španskega prvenstva z golom Ousmana Dembeleja v 90. minuti premagala Valladolid in se vodilnemu Atleticu približala le na točko zaostanka. Simeonejeva četa je kljub novi obranjeni enajstmetrovki Jana Oblaka v gosteh pri Sevilli izgubila z 0:1. Real Madrid je odpravil Eibar in se mestnemu tekmecu približal na tri točke zaostanka. Danes sta se v baskovskem derbiju spopadla še Real Sociedad in Athletic Bilbao ter se razšla z neodločenim izidom 1:1. Pred dnevi sta obračunala v finalu pokala za sezono 2019/20, zmagal je klub iz San Sebastiana.

Barcelona Valladolid
Sportal Škandalozne obtožbe o sodniški kraji, sramoti in privilegiju Barcelone
Jan Oblak
Sportal Oblakov kapetan po bolečem porazu Atletica okrcal sodnika

Nedeljski dan je zaznamovala tudi tekma med Cadizom in Valencio, ki je bila  prekinjen približno dvajset minut, saj so gostujoči igralci Valencie zapustili zelenico, ker naj bi eden od domačih igralcev na rasni osnovi zmerjal njihovega nogometaša.

Branilec Valencie Mouctar Diakhaby je sredi prvega polčasa sodniku tekme prijavil rasistično opazko, ki jo je prejel s strani Juana Cale. Po nekajminutni debati na igrišču so nogometaši Valencie odšli v slačilnico in se iz nje vrnili šele po približno dvajsetih minutah, potem ko jih je Diakhaby prosil, naj gredo zastopati barve kluba, poročajo španski mediji.

Srečanje se je nadaljevalo brez Diakhabyja, ki je ostal na tribuni, v nadaljevanju tekme pa je domači strateg v slačilnici pustil tudi Juana Calo, sicer strelca prvega zadetka za Cadiz, ki je tekmo dobil z 2:1 z zadetkom Marcosa Maura v 88. minuti.

Acuna 70.
Jan Oblak je za Atletico branil vso tekmo in v 8. minuti obranil enajstmetrovko Lucasu Ocamposu.