4 leta, 10 mesecev

Emre Belozoglu Burak Yilmaz

Sreda, 29. 5. 2013, 6.55

Slovenija, pozor: Turčija tudi brez Yilmaza zabila tri gole

V petek bodo turški nogometaši odigrali prijateljsko tekmo proti Sloveniji v Bielefeldu, še pred tem so se udarili z Latvijo v Duisburgu in remizirali s 3:3.

Turčija je proti Latviji dvakrat vodila - z 1:0, 2:0 in s 3:1-, a se ob koncu morala zadovoljiti z remijem.

Turški selektor Abdullah Avci je tokrat namenil počitek nekaterim nosilcem izbrane vrste, ki bodo v petek proti Sloveniji verjetno nastopili - Volkanu Demirelu, Emreju Belozoluju (oba Fenerbahče), enemu izmed zvezdnikov minule sezone lige prvakov Buraku Yilmazu in Hamitu Altintopu (oba Galatasaray). Debitantska nastopa v izbrani vrsti sta vpisala vezist Bešiktaša Oguzhan Ozyakup in krilni nogometaš Kayserisporja Sefa Yilmaz.

Od največjih zvezdnikov turškega nogometa sta igrala kapetan Galatasarayja Selcuk Inan in vezist Borussie Dortmund Nuri Sahin. Prvi gol na tekmi je za Turke že po osmih minutah igre zabil napadalec Bešiktaša Olcay Sahan, Selcuk Inan je v 23. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko in povišal na 2:0, na začetku drugega polčasa pa so Latvijci znižali izid. Ko je vezist Eskisehirsporja Veysel Sari po uri igre zadel za vodstvo Turkov s 3:1, se je zdelo, da jim zmaga ne more uiti, a so Latvijci v zaključku tekme izkoristili številne menjave v turških vrstah, zabili dva gola in prišli do remija.