Diego Simeone Atletico Madrid

Torek, 5. 3. 2013, 23.36

Simeone podaljšal z Atleticom do leta 2017

Argentinski trener Diego Simeone je podaljšal z nogometno ekipo Atletico Madrid do leta 2017.

Dvainštiridesetletni nekdanji nogometaš je ekipo prevzel januarja lani in nato takoj osvojil evropsko ligo in evropski superpokal. Atletico je trenutno na drugem mestu v španskem prvenstvu in je tudi v finalu španskega pokala.

Simeone je bil zelo popularen igralec sredine igrišča v Atleticu, ki je leta 2006 osvojil španski pokal, nato pa je igral še za Inter in Lazio. Po uspešni tekmovalni karieri, v kateri je zbral 106 nastopov za argentinsko izbrano vrsto, je bil trener argentinskih ekip Racing, Estudiantes, River Plate in San Lorenzo, nato pa na klopi tudi v italijanski Catanii.