10. 11. 2022,
22.56

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,22

Luka Romero Pierre Kalolu Petar Stojanović Empoli Napoli serie A italijansko prvenstvo

Četrtek, 10. 11. 2022, 22.56

Italijansko prvenstvo, 14. krog

17-letnik popeljal Lazio tik pod vrh, Juventus zmagal petič zapored

Udinese Sandi Lovrić | Za Udinese je zabil Sandi Lovrić. Njegov drugi gol sezone. | Foto Guliver Image

Za Udinese je zabil Sandi Lovrić. Njegov drugi gol sezone.

Vodilni Napoli je z zmago nad Empolijem (2:0) niz zmag podaljšal na 10, "slovenski" Udinese pa je še šestič zapored ostal brez zmage. Proti Spezii je remiziral z 1:1, drugi gol sezone pa je zabil Sandi Lovrić. Tudi AC Milan je osvojil samo točko, Inter pa je s 6:1 odpravil Bologno. Juventus se je po tesni, a že peti zaporedni zmagi nad Verono povzpel na četrto mesto, Lazio pa je premagal Monzo z 1:0, zmagoviti gol pa je v 69. minuti dosegel 17-letni rezervist Luka Romero. Rimljani so se povzpeli na drugo mesto!

Victor Osimhen
Sportal Juventus boljši od Interja, Lazio gospodar Rima

Napoli zmaguje še naprej. | Foto: Reuters Napoli zmaguje še naprej. Foto: Reuters Napoli je v preteklem krogu z 2:1 premagal Atalanto in se še okrepil na vrhu serie A. Zmaga z 2:0 v tokratnem 14. krogu nad Empolijem, za katerega je Petar Stojanović odigral vso tekmo, pa je njihova že 12. v sezoni (imajo še dva remija). Tako so zbrali že 38 točk. V Neaplju že sanjajo o prvem naslovu italijanskega prvaka po obdobju Diega Armanda Maradone. Za tokratno zmago se je sicer moral kar potruditi, gola sta v drugem polčasu dosegla Hirving Lozano z bele točke in Piotr Zielinski. Veselje je v Neaplju lahko dan pozneje še večje, saj je Atalanta izgubila proti Lecceju (1:2).

Lovrić zadel za točko Udineseja

Po tekmi odsotnosti zaradi poškodbe se je na italijanske zelenice vrnil Sandi Lovrić in se trenerju oddolžil z golom za remi s Spezio 1:1. To je drugi sezonski gol za reprezentanta Slovenije, ki je bil na igrišču do 60. minute. Drugi Slovenec pri Udineseju Jaka Bijol je odigral vse srečanje.

17-letni Argentinec Luka Romero je v drugem nastopu za Lazio v tej sezoni dočakal strelski prvenec v serie A. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko 17-letni Argentinec Luka Romero je v drugem nastopu za Lazio v tej sezoni dočakal strelski prvenec v serie A. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Moise Kean je popeljal Juventus do tesne zmage v Veroni. | Foto: Reuters Moise Kean je popeljal Juventus do tesne zmage v Veroni. Foto: Reuters

Milan podaljšal z mladim Francozom

Pierre Kalulu je Milanu pomagal do preboja med 16 najboljših v ligi prvakov. | Foto: Reuters Pierre Kalulu je Milanu pomagal do preboja med 16 najboljših v ligi prvakov. Foto: Reuters Pierre Kalulu, nadarjeni francoski nogometaš Milana, je z italijanskim prvakom podaljšal pogodbo do junija 2027. S tem si je izdatno izboljšal plačo, ki bo po novem znašala dva milijona evrov na leto.

Dvaindvajsetletni branilec se je Milanu pridružil leta 2020, v prvi enajsterici pa se je uveljavil v lanski šampionski sezoni, ko je zamenjal poškodovanega Danca Simona Kjaerja. Skupaj z angleškim reprezentantom Fikayom Tomorijem sta na položaju osrednjih branilcev odigrala ključno vlogo pri naslovu, s katerim je Milan končal 11-letno sušo.

Francoski reprezentant do 21 let lahko igra na več položajih, po poškodbah Davide Calabria in Alessandra Florenzija trenutno zaseda položaj desnega bočnega igralca.

Vir: STA

Italijansko prvenstvo, 14. krog:

Torek, 8. november:
Napoli : Empoli 2:0 (0:0)
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo, poškodovanega Lovra Štubljarja ni bilo v kadru Empolija.

Spezia : Udinese 1:1 (1:1)
Sandi Lovrić (Udinese) je zabil gol in igral do 60. minute, Jaka Bijol (Udinese) je odigral vso tekmo.

Cremonese : AC Milan 0:0