8.29

Josep Guardiola Barcelona Bayer Leverkusen

Sreda, 15. 2. 2012, 8.29

Sanchez osrečil Guardiolo, Dutt še verjame

Navijači Barcelone so si oddahnili. Če njihovim ljubljencem ne gre vse po načrtih v španskem prvenstvu, je v Evropi drugačna zgodba. Trener je pohvalil predvsem Lionela Messija in Alexisa Sancheza.

Tik pred zaključkom prvega polčasa je Alexis Sanchez poskrbel za vodstvo gostov. Obrambno nastrojena vrsta Bayerja je prvič klonila, zato je morala v nadaljevanju zaigrati z odprtimi kartami. To pa si je želela tudi Barcelona in v dopadljivem drugem polčasu poskrbela za prepričljivo zmago (3:1), ki bi morala zadoščati za preboj v četrtfinale. Čeprav se pri nemških klubih nikoli ne ve, saj so znani po nepopustljivosti vse do zadnje sekunde. To je izpostavil tudi trener Bayerja Robin Dutt: ''Vse je še mogoče. Pred nekaj leti je Barcelona v Švici ugnala Basel s 5:0, nato pa doma le remizirala (1:1). Po takšnem porazu smo verjetno na Camp Nouu brez možnosti, a nikoli ne veš,'' je dejal nemški strateg, ki je bil zadovoljen z obrambnim učinkom, vseeno pa je izbrancem namenil grajo, saj je mnenja, da so izkazali gostom preveč spoštovanja. S tem pa so si tudi pristrigli krila in bili premalo nevarni v napadu. ''V drugem polčasu je bilo veliko bolje. Med polčasom sem od igralcem zahteval, da prevzamejo več pobude. Uvodnih 15 minut smo bili boljši tekmec in odigrali odlično,'' je dodal Dutt, ki je po srečanju čestital stanovskemu kolegu na klopi Barcelone. Slednji je pred obračunom opozarjal, da v Leverkusnu ne bo enostavno. Tudi zaradi slabše forme v domačem prvenstvu. Ko je zaradi poškodbe na tribunah ostal še Xavi, je bilo črnih napovedi še več, na koncu pa sta Katalonce z izjemno učinkovitostjo rešila dvakratni strelec Sanchez in novi rekorder izločilnih delov lige prvakov Lionel Messi. ''Kot igralec sem se le redko znašel med strelci, zato ne morem govoriti z lastnih izkušenj, a pravi strelci potrebujejo zadetke. Messi s tem nima nikakršnih težav. Poskrbel je za prvi naš zadetek, sodeloval v nevarnih napadih in znova pokazal svojo moč, ki je za nas življenjskega pomena. Sanchez se je zelo trudil, se odlično gibal po igrišču in nam odprl pot do zmage. Zelo sem srečen zanj, saj je zelo skromna oseba,'' je pohvalil Čilenca. Josep Guardiola se zaveda, da je storil pomemben korak do četrtfinala in si proti klubu, ki je v skupinskem delu izločil Valencio, priigral izjemno popotnico za povratno srečanje. Bolj je bil zadovoljen z drugim polčasom, v katerem pa je svojo ranljivost pokazala tudi Barcelona. ''Upam, da nas bo to izučilo in bomo na povratnem srečanju bolj previdni,'' je napovedal.