22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Schalke Borussia Dortmund Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Mišo Brečko Dominic Maroh

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Rezervist Tim Matavž Augsburg popeljal v Evropo

Nogometaši Augsburga so v zadnjem krogu z zmago nad Borussio iz Mönchengladbacha ubranili prednost in si s petim mestom zagotovili nastop v ligi Europa.

Augsburg je sicer branil šesto mesto, po spodrsljaju Schalkeja pa je na koncu zasedel celo peto mesto. Mönchengladbachčani so povedli z 1:0, a so gostje po rdečem kartonu domačina Haavarda Nordtveit v razmaku petih minut dvakrat zadeli in si zagotovili nastope v Evropi. Med junaki Augsburga je bil tudi slovenski napadalec Tim Matavž, ki je vstopil v igro v 53. minut in zadel za vodstvo z 2:1, končni rezultat (3:1) pa je v sodnikovem podaljšku postavil Sascha Molders. Za slovenskega napadalca je bil to šele tretji zadetek v prvenstvu.

Zmage se je veselila tudi Borussia Dortmund, a to je bilo premalo za uvrstitev na šesto mesto in evropske nastope, vseeno pa bodo imeli rumeno-črni popravni izpit v finalu nemškega pokala, kjer se bodo za naslov 30. maja udarili z Wolfsburgom. Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro.

Köln Miša Brečka in Dominica Maroha je remiziral z drugouvrščenim Wolfsburgom. Slovenca sta začela v prvi postavi, Brečko igral le prvi polčas, Maroh pa celotno srečanje.

V drugo ligo se selita Freiburg in Paderborn, medtem ko bo HSV za obstanek udaril s tretjeuvrščenim moštvom v drugi nemški ligi.