14.31

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 14.31

Remi v Ivančni Gorici

Nogometaši Livarja in Nafte so se v 11. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Livar je po polomu v prejšnjem krogu, ko ga je popolnoma razbil Koper, pod vodstvom novega trenerja Tomaža Kavčiča hitro strnil vrste in proti Nafti vknjižil svoj prvi neodločen izid v sezoni. Kljub temu so Dolenjci še naprej krepko na zadnjem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko so se Lendavčani s petim remijem v sezoni obdržali v sredini.

Tekmo so bolje začeli gosti, ko je domačo obrambo skušal pretentati Matjašec, a je bil nenatančen. Po poskusu Šoštariča, ki je preigral nekaj igralcev, veselje pa mu je preprečila prečka, so se prebudili tudi gostitelji. Karapetrovič je podal v sredino, na srečo Lendavčanov pa je nespretni Lunder zadel le prečko lastnih vrat. Gosti so bili več pri žogi in si prek Ošlaja in Bukovca priigrali še nekaj obetavnih položajev za strel, predvsem pri strelu slednjega se je moral Savič kar potruditi.

Gostitelji, ki so bili v sicer maloštevilnih akcijah precej nevarni, so povedli v 40. minuti, ko je Adilovič podal v kazenski prostor, Perme se je otresel svojega čuvaja in z 12 metrov zadel za 1:0. Takoj zatem je izenačenje preprečil Savič z obrambo po strelu Bunca.

Tudi v drugem polčasu so imeli lendavski nogometaši več žogo v svoji posesti, a vseeno je najprej Kuzmove sposobnosti preizkusil Adilovič, za njim pa še Božičič. V 75. minuti je Nafta le prišla do zasluženega izenačujočega zadetka. Po kotu je bil najvišji v kazenskem prostoru Repina in z glavo iz neposredne bližine premagal Saviča. Po zadetku so gostitelji skušali vnovič z bolj napadalno igro, streljali so Azizi, Adilovič, Božičič in Šinkovec, s vsi mimo gola. Lepo priložnost je imel tudi Agič v 87. minuti, ko je s prostega strela s 16 metrov za las zgrešil.