19.10

Manchester United Manchester City

Petek, 5. 8. 2011, 19.10

Razburljiv superpokal pripadel Man Utd

Angleška nogometna sezona 2011/12 se je začela na razburljiv način. Manchester United je v superpokalu po preobratu s 3:2 premagal Manchester City. Junak tekme je bil Nani.

Prvi polčas je pripadel Manchester Cityju, ki je na premor odšel s kar dvema zadetkoma prednosti. V 38. minuti je po strelu z glavo zadel Joleon Lescott, tik pred koncem prvega dela pa je s strelom z razdalje s kakšnih 25 metrov in neposrečeni reakciji Davida De Gee prednost povečal Edin Džeko.

Manchester United je že na začetku drugega polčasa, v katerega je vstopil brez Nemanje Vidića, Ria Ferdinanda in Michaela Carricka, v razmaku petih minut po zadetkih Chrisa Smallinga v 52. in Nanija v 57. minuti izenačil. V zadnji 94. minuti pa je strele z bele točke preprečil junak tekme Luis Nani, ki je po napaki Vincenta Kompanyja zabil odločilni zadetek.