27. 9. 2010,
17.46

Ponedeljek, 27. 9. 2010, 17.46

Rapsodija Eto'oja, remi v Kazanu

Valter Birsa v drugem krogu nogometne lige prvakov ni dočakal priložnosti proti Realu. Barcelona je v Rusiji le remizirala, Inter je ponižal Werder, ''rdeči vragi'' pa so osvojili Mestallo.

Valter Birsa žal ni dobil priložnosti za igro proti najbolj trofejnemu klubu na svetu, Realu Madridu. Auxerre je sicer izgubil z 0:1, slovitemu tekmecu pa se dobro upiral vse do devet minut pred koncem, ko je za kraljevi klub zadel Argentinec Angel Di Maria. Slovenski reprezentant, ki je v prvem krogu proti Milanu nastopil, je tokrat vseh 90 minut sedel na klopi za rezerviste.

V skupini E je Bayern z dvema goloma Bastiana Schweinsteigerja nadoknadil zaostanek v Baslu. Chelsea je v Londonu brez težav premagal Marseille. V skupini H sta bila v gosteh neusmiljena Šahtar in Arsenal, ki je kot prva ekipa po sedmih letih gostoval na tekmi lige prvakov v Beogradu.

Uvodna sredina tekma je bila odigrana v Kazanu, kjer je domači Rubin namučil Barcelono in se z njo še tretjič zapored razšel brez poraza. Inter je pred domačimi navijači dal lekcijo Werderju iz Bremna, kar tri zadetke je dosegel Kamerunec Samuel Eto'o. Manchester United je v gosteh pri Valencii prišel do dragocene zmage v 85. minuti, drugi zaporedni zmagi sta razveselili navijače Köbenhavna in Lyona. Tottenham je navkljub igralcu manj nadigral Twente.