28. 6. 2008,
9.15

Sobota, 28. 6. 2008, 9.15

Rapid premočan za Celjane

Nogometaši MIK CM Celja so pred pričetkom nove sezone v Avstriji odigrali že tretjo prijateljsko tekmo. Njihov nasprotnik je bil dunajski Rapid, ki je na koncu tudi slavil s 3:1.

V sklopu priprav na novo sezono so izbranci Slaviše Stojanoviča na igrišču v Bad Bleiburgu odigrali novo pripravljalno srečanje. Po visoki zmagi nad Mičiganom 05 so tokrat morali premoč priznati Rapidu, ki je Celjane ugnal s 3:1.

V prvem polčasu sta bili ekipi enakovredni z nekaj priložnostmi na obeh straneh, pri "celjskih grofih" sta imela najlepši priložnosti Slaviša Dvorančič, ki je s petih metrov zgrešil z glavo, in Sebastjan Gobec, ki je zadel okvir vrat.

Vidovič v polno za Celjane

V drugem polčasu so v 50. minuti zadeli igralci Rapida, in sicer je zadetek padel po izvajanju kota. V 60. minuti tekme je po lepi podaji Dejana Urbanča zadel Antonio Vidovič, a je nasprotnik že v naslednji minuti spet povedel. Uroš Korun in Vidovič sta imela lepi priložnosti za izenačenje, nasprotnik pa je nespretnost celjskih nogometašev kaznoval s tretjim zadetkom. Lepa nogometna predstava je bila na trenutke tudi zelo groba in ostra. Prvi mož celjske stroke je srečanje pričel z Mujčinovičem, Kačičnikom, Kelharjem, Bulajičem, Travnerjem, Gobcom, Andjelkovičem, Korunom, Pušom, Dvorančičem in Režonjo, v nadaljevanju pa so zaigrali še Urbanč, Marlon, Šeliga, Biščan, Bakarič, Štraus, Rep, Vidovič, Bezjak in Pranjič.