22.45

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,50

1

Everton Leicester City Chelsea Tottenham Manchester City Manchester United Liverpool Premier League angleško prvenstvo

Ponedeljek, 23. 11. 2020, 22.45

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 9. KROG

Oslabljeni Liverpool razbil Leicester, Arsenal tone vse globlje

1

Roberto Firmino - Liverpool | Liverpoolčani so ujeli ritem, v derbiju 9. kroga premier lige so zanseljivo odpravili Leicester City. | Foto Reuters

V 9. krogu premier league je branilec naslova Liverpool, ki se ubada s številnimi poškodbami, v neeljo v derbiju srečal z Leicesterjem in ga premagal s 3:0. Arsenal je gostoval v Leedsu, na tekmi golov ni bilo, so pa Londončani v 52. minuti ostali brez napadalca iz Slonokoščene obale Nicolasa Pepeja, ki je dobil neposredni rdeč karton, ko je domačega igralca Ezgjana Alioskega udaril z glavo.

Liverpool je v nedeljo zanesljivo, s 3:0 premagal Leicester. V 21. minuti je za zaostanek gostov poskrbel kar igralec Lisic Jonny Evans z avtogolom, za končno zmago pa sta nato mrežo Leicestra zatresla še Portugalec Diogo Jota in Brazilec Roberto Firmino. Branilci naslova imajo zdaj enako število točk kot vodilni Tottenham.

Arsenal se vse bolj oddaljuje od vrha razpredelnice, medtem pa je na vrhu lestvice strelcev novo ime. Južnokorejskega napadalca Tottenhama je prehitel Dominic Calvert-Lewin, ki je k zmagi Evertona nad Fulhamom prispeval dva gola, v tej sezoni pa jih je dosegel že deset.

V sobotnem derbiju je Tottenham z 2:0 premagal Man City in se s četrto zaporedno zmago zavihtel na vrh lestvice. To je bil že 24 obračun Joseja Mourinha in Pepa Guardiola. Portugalec je prišel do sedme zmage, Katalonec ima še vedno tri več, sedemkrat ni bilo zmagovalca.

Londončani so do zmage prišli na način, s katerim je njihov trener Jose Mourinho že dosegel veliko uspehov. Prek Heung-Min Sona so prišli v vodstvo že v peti minuti, nato pa se pomaknili v obrambo. Ta je bila trdna in praktično tekmecem ni ponudila nobenih resnih priložnosti, edino pravo so imeli v zadnjih trenutkih tekme. Prej so imeli veliko terensko premoč, bili boljši v vseh statističnih pogledih, le v najpomembnejšem, številu doseženih golov ne.

Tottenham je resno napovedal boj za naslov. | Foto: Reuters Tottenham je resno napovedal boj za naslov. Foto: Reuters

V prvem polčasu je City sicer zatresel domačo mrežo, Aymeric Laporte se je že veselil, a Var je pokazal, da je pred tem podajalec Gabriel Jesus igral z roko. V nadaljevanju dolgo časa ni bilo pravih priložnosti ne na eni ne na drugi strani, nato pa je v 65. minuti Harry Kane povlekel protinapad, lepo podal do Argentinca Giovanija Lo Celsa, ki je le malo pred tem vstopil v igro, ta pa je med nogama žogo poslal v mrežo.

V večerni tekmi na Old Traffordu je bil Manchester United z 1:0 boljši od WBA.