10. 3. 2021,
21.20

3 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,13

West Ham Leicester City Everton Liverpool Tottenham Chelsea Arsenal Manchester United Manchester City angleško prvenstvo Premier League

Sreda, 10. 3. 2021, 21.20

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 30. KROG

Man City še povišal prednost na vrhu lestvice

Chelsea | Chelsea pod vodstvom Thomasa Tuchla nadaljuje z nabiranjem točk. | Foto Reuters

Chelsea pod vodstvom Thomasa Tuchla nadaljuje z nabiranjem točk.

Nogometaši londonskega Chelseaja so na ponedeljkovi tekmi 27. kroga angleškega prvenstva premagali Everton z 2:0 in se utrdili na četrtem mestu, ki še vodi v ligo prvakov. Modri pod vodstvom Thomasa Tuchla meljejo vse pred sabo. Na 11 tekmah pod vodstvom Nemca so osemkrat zmagali in trikrat remizirali. Na zadnji tekmi kroga je West Hamom v Londonu z 2:0 ugnal Leeds in se povzpel na visoko peto mesto. V vnaprej odigrani tekmi 33. kroga je Man City s 5:2 premagal Southampton.

Manchester United je prekinil izjemni niz Manchester Cityja, a za sinjemodrimi še vedno zaostajajo ogromnih devet točk. | Foto: Reuters Manchester United je prekinil izjemni niz Manchester Cityja, a za sinjemodrimi še vedno zaostajajo ogromnih devet točk. Foto: Reuters

V nedeljo je bilo vse v znamenju dvoboja na Etihadu med Manchester Cityjem in Unitedom. Manchestrski mestni derbi so bolje začeli gostujoči igralci v rdečih dresih, potem ko je Bruno Fernandes že v drugi minuti unovčil enajstmetrovko, ki jo je priigral Anthony Martial. Luke Shaw je v 50. minuti podvojil prednost rdečih vragov, dve minuti pred tem pa je Rodri na drugi strani zadel prečko. V 69. minuti je imel novo izjemno priložnost za United Martial, ki pa je izgubil dvoboj ena na ena z Edersonom.

United, ki je še 22. tekmo zapovrstjo v gosteh končal neporažen, je tako končal izjemno serijo 21 zmag Cityja v vseh tekmovanjih in 15 v prvenstvu. Slednji je sicer ostal na vrhu lestvici s 65 točkami, United jih ima zdaj na drugem mestu 54.

Prvaki nizajo poraz za porazom

Omenimo še veliko krizo prvakov iz Liverpoola, ki je ni videti konca. Fulham je v Liverpoolu povedel ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Mario Lemina. Kot se je izkazalo, je bil to edini gol na tekmi, kar pomeni, da so svoj neslavni rekordni niz porazov na domačem igrišču rdeči podaljšali na šest. Pred Fulhamom so branilca naslova prvaka na Anfieldu premagali še Chelsea, Everton, Manchester City, Brighton in Burnley.

Liverpoolčani so doživeli še šesti zaporedni poraz na domačem Anfieldu. | Foto: Reuters Liverpoolčani so doživeli še šesti zaporedni poraz na domačem Anfieldu. Foto: Reuters

Tottenham je s 4:1 premagal Crystal Palace, dva gola je zabil Gareth Bale, dva pa Harry Kane. Leicester je v soboto gostoval pri Brightonu in ga premagal z 2:1.