7 let, 12 mesecev

Zdravko Mamić Dinamo Zagreb

Sreda, 31. 7. 2013, 15.29

Policija pridržala 67 sovražnikov Mamića

Na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij lige prvakov med Dinamom in Šerifom iz Tiraspola je bil na štadionu Maksimir zaradi neprimernega navijanja izpraznjen del severne tribune.

Zagrebška policija je sporočila, da je pridržala 67 oseb, od katerih jih 59 pri sebi ni imelo osebnega dokumenta. Skupino navijačev na severni tribuni so med tekmo opozorili glede neprimernega navijanja, a se na opozorila niso odzvali. V 66. minuti tekme je zato posredovala policija in izpraznila del severne tribune. Interventna policija je nato identificirala približno 300 navijačev in jih pozneje izpustila. Dinamovi navijači Bad Blue Boys so se ob začetku tekme zbrali na severni tribuni in skandirali proti ''alfi in omegi'' kluba, Zdravku Mamiću. Navijaška skupina si želi njegovega odhoda iz zagrebškega kluba.

Evropska nogometna zveza je zagrebški Dinamo pred nekaj dnevi kaznovala s 25.000 evri. Dinamovi navijači so namreč na tekmi proti luksemburški ekipi Fola Esch skandirali rasistična gesla in pesmi, naperjene proti Mamiću. Vzhodna tribuna je bila na tekmi proti Šerifu zaradi kazni prazna, Uefa pa je napovedala, da bi se lahko ob ponovnem neprimernem navijanju le še povečala. Morda tudi do skrajnega ukrepa – prepovedi nastopanja na evropskih tekmovanjih.

Hrvaški prvak je ugnal Šerif z 1 : 0. Zmagoviti zadetek je v 89. minuti dosegel Ante Rukavina. Pri gostih je vso tekmo odigral nekdanji branilec Maribora Miral Samardžić.