pokal FA Manchester City Watford

Sobota, 18. 5. 2019, 19.56

Pokal FA, finale

Manchester City v velikem slogu do angleškega trojčka

Manchester City | Man City je prvi, ki je osvojil angleški trojček. | Foto Reuters

Man City je prvi, ki je osvojil angleški trojček.

Man City je finalu pokala FA na Wembleyju s kar 6:0 ponižal Watford in kot prvi osvojil paket angleških lovorik. Pred tem so sinjemodri osvojili še angleško prvenstvo in ligaški pokal.

Angleški prvaki so že pred velikim finalom veljali za velikega favorita, a da bomo spremljali tak enosmerni promet, si ni mislil nihče. Sinjemodri so že na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti, na koncu pa slavili s kar 6:0. Tri zadetke je dosegel Raheem Sterling in postal četrti igralec najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu, ki mu je uspelo zabiti hat-trick v velikem finalu.

Za ekipo iz Manchestra je to šesta lovorika v tem tekmovanju, Watford pa po drugem nastopu v finalu ostaja brez. Leta 1985 ga je z 2:0 premagal Everton.