21.57

7 let, 12 mesecev

Četrtek, 26. 7. 2012, 21.57

Olimpija po podaljških končala evropsko pot

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na povratni tekmi 2. predkroga evropske lige v gosteh po podaljških izgubili proti Tromsoeju z 0:1 (0:0, 0:0) in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.

Za razliko od obubožane Mure se Olimpiji ni uspelo prebiti v 3. predkrog evropske lige. Izbranci Ermina Šiljaka so morali priznati poraz proti Tromsoeju, ki je na prvi tekmi z zelo obrambno igro dobil ugoden izid in tega na povratni tekmi z golom Miike Koppinena v podaljšku nadgradil za nadaljevanje evropskega popotovanja. Olimpija je tekmo sicer končala le z deseterico, saj je bil ob koncu izključen Dalibor Radujko, ko je zakrivil najstrožjo kazen, ki pa je Norvežani niso izkoristili za še višjo zmago. Naslednji tekmec Norvežanov bo Metalurg iz Donjecka.

Uvod tekme je bil bolj podoben ljubljanskemu obračunu, ki ni postregel z ravno veliko priložnostmi. V trdi predstavi so zeleno-beli prvič opozorili nase v 20. in 22. minuti, ko sta dlani Marcusa Sahlmana ogrela Damijan Trifkovič in Andraž Šporar, kar pa sta bila tudi edina strela v okvir vrat v prvem polčasu. Gostitelji, ki so obljubljali napadalnejšo usmerjenost kot v Stožicah, pa v okvir vrat niso sprožili niti enkrat. Še najbližje temu je bil Remi Johansen v 40. minuti, ko je sprožil mimo gola.

Drugi polčas so odločneje začeli domači, ki so prek Thomasa Bendiksna in Zdeneka Ondraška dvakrat zagrozili, a njuna strela nista bila natančna. Bolje je v 62. minuti meril Thomas Drage, vendar je njegov strel Elvis Džafić ukrotil. Ljubljančani so v teh trenutkih dvakrat prišli do zaključnih strelov, vendar sta Anej Lovrečič in pred njim Andraž Šporar žogo poslala mimo želenega cilja. Mladi ljubljanski napadalec je poskusil še v 73. minuti, vendar je bil na pravem mestu Sahlman, tako kot tudi devet minut pozneje po strelu Nika Omladiča.

Ker do konca rednega dela ni bilo zadetkov, so sledili podaljški. V uvodu prvega dela podaljška sta obe ekipi nekajkrat poskušali s streli, še najbolj nevaren je bil Ole Martin Arst v 97. minuti, ki je žogo poslal le malenkost mimo gola. Zato pa je bil bolj natančen kapetan Tromsoeja Miika Koppinen v 109. minuti, ko je po kotu zadel z glavo. To pa je bilo tudi dovolj za napredovanje, saj zmajem v končnici ni več uspelo resneje ogroziti domačega vratarja - kljub poskusom Arisa Zarifovića in Lovrečiča. Za nameček je tik pred koncem Dalibor Radujko dobil še rdeč karton, ko je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Magnusa Andersena, in zakrivil enajstmetrovko, ki pa je Arst ni unovčil.