12.11

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Domžale NK Celje NK Rudar NK Gorica NK Triglav NK Zavrč NK Krka

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Olimpija četrta, Maribor beži za pet točk

Nogometaši Maribora so v 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije ponižali Celje, primorski derbi pripadel Kopru, v Novem mestu toča zadetkov, Eterović spet junak Rudarja, Olimpija ugnala Triglav.

Mariborčani so tekmo 6. kroga odigrali že v petek, zaradi priprav na veliko pomembnejši evropski obračun, ki jih čaka v torek. Čeprav so bili izbranci Anteja Čačića z mislimi bržkone bolj v Plznu kot pa na Ljudskem vrtu, so nalogo vseeno opravili brez napak in že v uvodnih minutah odločili zmagovalca.

Primorski derbi ekip dveh italijanskih trenerjev je pred skromnim številom gledalcev pripadel domačinom. Gosti iz Nove Gorice so tokrat razočarali, Koprčanom pa je bil za uspeh dovolj že soliden prvi polčas. V Novem mestu so gledalci videli kar sedem zadetkov. Novinca v prvoligaški druščini sta v prvem medsebojnem obračunu nove sezone pokazala zanimiv dvoboj, domačim pa bi skorajda uspelo priti do preobrata, saj so se po zaostanku z 1:4 povsem približali, nazadnje pa je zmaga pripadla gostom. Drugouvrščeni Rudar se ne ustavlja. Tokrat so na štadionu Ob jezeru s 3:1 odpravili še Domžalčane. Prvo ime srečanja pa je bil z dvema zadetkoma kdo drug kot Mate Eterović.

Zadnja tekma 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije se je igrala v nedeljo. V Stožicah je gostoval zadnjeuvrščeni Triglav in po pričakovanjih izgubil. Vodstvo kranjskega kluba ni sprejelo odstopne izjave Dušana Kosiča. Rezultatske krize ni prekinil na gostovanju pri nekdanjih izbrancih.