Rudi Požeg Vancaš Bian Paul Šauperl Marcos Tavares Prva liga Telekom Slovenije Gregor Bajde Darko Milanič NK Maribor NK Maribor Metod Jurhar NK Celje Dušan Kosić

Po zmagi Celja nad Mariborom

Olimpija zaploskala Kosiću in najstniku v celjskih vratih #video

1

Marcos Tavares | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

V Prvi ligi Telekom Slovenije ni več neporaženih ekip. Vodilni Maribor je kljub napadalni igri in kopici priložnosti ostal praznih rok v Celju, ki je pod vodstvom Dušana Kosića in s pomočjo izjemnih posredovanj 19-letnega vratarja Metoda Jurharja zmagal že četrtič zapored. "Fantje so odigrali moško tekmo," je izbrance pohvalil trener Celja, ki je s skalpom vijolic osrečil tudi številne navijače njegovega dolgoletnega kluba, ljubljanske Olimpije.

Vrnitev maskote Grofek je prinesla srečo celjskim nogometašem. V soboto so jo potrebovali, da so nadaljevali zmagoviti niz (vključno s pokalom so nanizali kar pet zmag) in prvi v tej sezoni premagali Maribor. Prvak in udeleženec lige prvakov je tako štiri dni po napornem gostovanju v Moskvi (1:1) ostal brez točk. Tudi tokrat je zadel v polno v sodnikovem podaljšku, a je bilo to tokrat premalo za končni uspeh (1:2).

Vrhunci srečanja med Celjem in Mariborom:

Mariborčanom je lahko v uteho le zgodovinski dosežek kapetana Marcosa Tavaresa. V igro je vstopil v drugem polčasu, nato pa v zadnjih sekundah srečanja zadel v polno z bele točke in postavil končni rezultat. Glavni sodnik tekme je konec označil le nekaj sekund po častnem golu Maribora, s katerim je Brazilec na lestvici najboljših strelcev 1. SNL ujel Štefana Škaperja.

Z legendarnim prekmurskim kraljem strelcev si deli prvo mesto, oba sta dosegla 130 zadetkov. Priložnost, da ga prehiti in poskrbi, da se bo rekordni dosežek znašel v samostojnih rokah, bo imel prihodnji konec tedna, ko bo Maribor v Ljudskem vrtu gostil Gorici.

Bajde upa, da se to ne bo več ponovilo

Gregor Bajde, ki je že dočakal vpoklic v člansko izbrano vrsto, je prvič v tej sezoni ostal praznih rok v 1. SNL. | Foto: Vid Ponikvar Gregor Bajde, ki je že dočakal vpoklic v člansko izbrano vrsto, je prvič v tej sezoni ostal praznih rok v 1. SNL. Foto: Vid Ponikvar Do takrat vijolice čaka še razburljivo dejanje v pokalu. Na povratni četrtfinalni tekmi pokala Slovenije bodo skušale prizadejati Olimpiji hud poraz in ji z obrestmi vrniti za visok poraz na tekmi v Stožicah (0:3). Zato je Mariborčanom še bolj žal, da dobre predstave, ki je postregla s številnimi priložnostmi pred vrati Celjanov, niso zmogli kronati z dragoceno zmago, s katero bi si okrepili samozavest.

"Izgubili smo, a smo prikazali zelo dobro igro. Ustvarili smo si veliko priložnosti. Nismo si zaslužili poraza. Prišla je takšna tekma. Upam, da se nam več ne ponovi," je za klubsko televizijo povedal Gregor Bajde. Nekdanji napadalec Celja je štadion Z'dežele, ki ga pozna kot lastno dlan, zapuščal nezadovoljen.

Milanič tako razočaran, da se ni ustavil pred mikrofonom

Darko Milanič je v Celju ostal brez novih točk. To bi lahko izkoristila Olimpija in danes na lestvici ujela Mariborčane. | Foto: Reuters Darko Milanič je v Celju ostal brez novih točk. To bi lahko izkoristila Olimpija in danes na lestvici ujela Mariborčane. Foto: Reuters Podobno velja tudi za trenerja Darka Milaniča, ki je glede na prikazano pričakoval drugačen scenarij. Uvodni polčas, v katerem je Jasmin Mešanović stresel okvir vrat že po petih minutah, se je končal brez zadetkov.

"Ob polčasu smo se dogovorili, da skušamo čim prej zabiti gol. Zgodilo se je ravno obratno, tako da se je potek srečanja zelo spremenil. Tekmec se je preselil pred svoja vrata, mi pa smo jurišali in si ustvarjali priložnosti. Tekmec se je reševal in se na koncu tudi rešil," je pojasnil trener NK Maribor, ki je bil tako slabe volje, da se po koncu srečanja ni ustavil pred televizijskimi kamerami, kakršna je sicer navada na neposrednih prenosih prvoligaških srečanj.

Mariborčani iz igre niso znali premagati razigranega celjskega vratarja Metoda Jurharja. Čeprav ima le 19 let in je dvakrat mlajši od stanovskega kolega pri vijolicah Jasmina Handanovića, je z odličnimi obrambami paral živce favoritom iz štajerske prestolnice. Najbolj se je izkazal v drugem delu, ko je s skrajnimi močmi ustavil strela Valona Ahmedija in Mešanovića. Premagal ga je le Tavares, ki je globoko v sodnikovem podaljšku izkoristil strel z bele točke.

Celjani so trpeli, a niso bili kaznovani

Metod Jurhar je paral živce Mariborčanom z izjemnimi posredovanji. | Foto: Twitter/NK Celje Metod Jurhar je paral živce Mariborčanom z izjemnimi posredovanji. Foto: Twitter/NK Celje "Fantje so odigrali moško tekmo. V lepem vzdušju so si zaslužili zmago. Bili so potrpežljivi," je po največji zmagi, odkar je prevzel vodenje celjskega prvoligaša, povedal Dušan Kosić.

V tej sezoni jo je Mariboru zagodel že drugič. V Ljudskem vrtu je ob svojem krstnem nastopu na celjski klopi remiziral z 0:0, tokrat pa vijolicam, ki jih zelo ceni, prizadejal prvi poraz v tej sezoni. "V določenih trenutkih igre smo trpeli. Maribor je pokazal svojo kakovost, a na srečo takrat, ko bi lahko bili, nismo bili kaznovani. Veseli smo nove zmage," je dejal strateg iz Ljubljane.

V dobro voljo sta ga spravila strelca. V začetku drugega polčasa je mariborsko mrežo zatresel Rudi Požeg Vancaš, v zadnji minuti rednega dela pa še nekdanji up mariborskega kluba Bian Paul Šauperl, ki zaradi tega ni želel proslavljati zadetka.

Celjani so z novo zmago še konkretneje vložili kandidaturo za Evropo. Na lestvici zaostajajo le za štirimi, v pokalu so se uvrstili med štiri najboljše, niz zaporednih zmag pa lahko nadaljujejo v prihodnjem krogu, ko bodo gostovali pri Krškem.