ženski nogomet Sevilla Barcelona

Četrtek, 11. 5. 2023, 14.00

Svetovni rekord

Neverjetnega niza Barcelone je konec

Barcelona ženske | Nogometašice Barcelone so v vseh tekmovanjih nanizale kar 62 zmag in postavile svetovni rekord. | Foto Reuters

Barcelona je v sredo zvečer igrala neodločeno s Sevillo (1:1) in tako končala izjemen niz 62 zaporednih zmag v španski ženski prvi nogometni ligi.

Varovanke Jonatana Giraldeza, ki so že četrto zaporedno sezono prvakinje španske ženske nogometne lige, Lige F, so igrale neodločeno z nogometašicami iz Andaluzije in prekinile rekorden niz zmag. Šlo je za svetovni rekord po številu zmag v nizu tako pri ženskah kot pri moških.

Ana-Maria Crnogorčević je v 80. minuti za Barcelono izenačila, potem ko je za Sevillo zadela Cristina Martin-Prieto. Katalonke so se z golom švicarske igralke izognile prvemu prvenstvenemu porazu, odkar jih je junija 2021 premagala ženska ekipa madridskega Atletica. SvetoZmagovalni niz Barcelončank se je začel po tem porazu.

Barcelona se bo 3. junija v finalu lige prvakinj pomerila z Wolfsburgom, za katerega nastopa tudi slovenska reprezentantka Sara Agrež. | Foto: Reuters Barcelona se bo 3. junija v finalu lige prvakinj pomerila z Wolfsburgom, za katerega nastopa tudi slovenska reprezentantka Sara Agrež. Foto: Reuters Finalistke lige prvakinj so si aprila zagotovile naslov prvakinj z zmago nad Huelvo s 3:0, ko se je nosilka zlate žoge Alexia Putellas vrnila v akcijo po poškodbi sprednjih kolenskih križnih vezi.

Barcelončanke čakata še dve prvenstveni tekmi, saj želijo drugo zaporedno sezono skleniti brez poraza, preden se bodo 3. junija v finalu lige prvakinj v Eindhovnu pomerile z nemškimi tekmicami iz Wolfsburga.