9. 4. 2017,
20.02

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,23

nemško prvenstvo Bayern Borussia Dortmund Kevin Kampl Dominic Maroh Bayer Leverkusen

Nedelja, 9. 4. 2017, 20.02

Nemško prvenstvo, 28. krog

Bayern temeljito porazil Dortmund, Kamplovi poraženi v Leipzigu

Bayern Dortmund | Foto Reuters

V 28. krogu nemškega prvenstva je vodilni Bayern na Allianz Areni gostil Borussio Dortmund in jo premagal s 4:1. Kevin Kampl je z Bayerjem gostoval pri odličnem Leipzigu in izgubil, Dominic Maroh pa je s Kölnom priznal premoč Borussii Mönchengladbach. V nedeljo je derbi začelja pripadel Ingolstadtu.

Münchenčani so na velikem nemškem derbiju popravili spodrsljaj iz prejšnjega kroga, ko so izgubili proti Hoffenheimu. Dortmundčani so na Allianz Areni že po desetih minutah tekme zaostajali za dva gola (zadela sta Ribery in Lewandowski), nekaj upanja jim je z golom v 20.minuti prinesel Portugalec Raphael Guerreiro, a so Bavarci v drugem polčasu zagospodarili na terenu in gostzom zabili še dva gola in potrdili zmago, s katero so najbližjim zasledovalcem na prvenstveni lestvici pobegnili na deset točk.