nemško prvenstvo Bayern Borussia Dortmund Kevin Kampl RB Leipzig

Nedelja, 17. 3. 2019, 20.16

Nemško prvenstvo, 26. krog

Bayern z visoko zmago nazaj na vrh

Bayern | Bayern se je po visoki zmagi spet zavihtel na vrh lestvice. | Foto Reuters

Bayern se je po visoki zmagi spet zavihtel na vrh lestvice.

Bayern se je v 26. krogu nemškega prvenstva znesel nad Mainzem (6:0) in se vrnil na vrh lestvice. Enako število točk (60) ima po tesni sobotni zmagi tudi Borussia, kar pomeni, da se nam do konca obeta res zanimivo prvenstvo.

Borussia D. je v soboto gostovala pri Herthi in kljub temu, da se je dvakrat znašla v zaostanku, na koncu slavila s 3:2. Hertha je zaradi dveh prejetih rdečih kartonov tekmo končala kar z dvema igralcema manj, za zmago Dortmundčanov pa je 92. minuti tekme zadel Marco Reus

Nogometaši Red Bull Salzburga so po nizu odličnih rezultatov v odličnem položaju, da si zagotovijo nastop v ligi prvakov. Rdeči biki in Kevin Kampl niso izgubili že na devetih zaporednih tekmah, odlično serijo pa so dopolnili z zmago nad Schalkejem (1:0), ki ga je med tednom razstavil Man City. Kampl je igral do 77. minute obračuna.