Bayer Leverkusen nemško prvenstvo Kevin Kampl RB Leipzig Bayern

Nedelja, 10. 2. 2019, 20.43

Nemško prvenstvo, 21. krog

Borussia vodila kar s 3:0, nato je sledil neverjeten preobrat

Hoffenheim | Hoffenheim je v zadnjih minutah šokiral Borussio Dortmund. | Foto Reuters

Hoffenheim je v zadnjih minutah šokiral Borussio Dortmund.

Vodilna Borussia Dortmund je imela v 21. krogu proti Hoffenheimu še 15 minut pred koncem v žepu velikansko prednost (3:0), nato pa si gostje prekrižali načrte in v pičlih 12 minutah izenačili na 3:3. Neuspeha rumeno-črnih so se razveselili navijači Bayerna. Bavarci so v obračunu dveh klubov v osmini finala lige prvakov doma ugnali Schalke (3:1) in se Borussii približali na pet točk zaostanka.

Borussia Dortmund je po nedavnem izpadu iz pokala priredila navijačem novo grenko razočaranje. Čeprav je proti Hoffenheimu vodila kar s 3:0, je na koncu osvojila le točko. Gostje so na krilih dvakratnega strelca Alžirca Ishaka Belfodila izenačili na 3:3, s tem pa ponudili Bayernu in ostalim zasledovalcem možnost, da se na lestvici približa rumeno-črnim.

Sportal Vroči Slovenec želel k Romi, a je Atalanta zavrnila 13 milijonov evrov #video

Bayer iz Leverkusna se je na uvodni tekmi 21. kroga nemške bundeslige v petek v gosteh znesel nad Mainzom (5:1). Red Bull Leipzig se je v soboto brez poškodovanega Kevina Kampla z Eintrachtom iz Frankfurta razšel brez zmagovalca (0:0).