26. 1. 2020,
20.25

4 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,11

Erling Braut Haaland Bayern München Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl nemško prvenstvo

Nedelja, 26. 1. 2020, 20.25

Nemško prvenstvo, 19. krog

Bayern izkoristil neuspeh Leipziga, Leverkusen skočil na peto mesto

Thomas Müller Bayern | Thomas Müller je ob koncu prvega polčasa povišal prednost na 2:0. Na koncu so Bavarci zmagali kar s 5:0. | Foto Reuters

Vodilni RB Leipzig, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Kevina Kampla, je v 19. krogu nemške bundeslige z 0:2 klonil v Frankfurtu pri Eintrachtu. To so izkoristili tekmeci v boju za vrh. Branilec naslova Bayern je napolnil mrežo Schalkeju (5:0) in se rdečim bikom približal na točko, Borussia iz Mönchengladbacha pa po zmagi nad Mainzem na dve točki zaostanka.

Borussia Dortmund je na petkovi tekmi s 5:1 razbila Köln. Zadnje dva zadetka je prispeval norveški čudežni deček Erling Braut Haaland, ki je v igro vstopil v 65. minuti. Norveški čudežni deček je na prvi dveh tekmah za rumeno-črne odigral 59 minut in dosegel že pet zadetkov.