15. 12. 2019,
19.30

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,24

Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bayern München Hoffenheim Kevin Kampl RB Leipzig nemško prvenstvo

Nedelja, 15. 12. 2019, 19.30

Nemško prvenstvo, 15. krog

Kamplov Leipzig po spodrsljaju Borussie M. ostaja vodilni

Philippe Coutinho | Philippe Coutinho je v zadnji minuti prvega polčasa izenačil na 1:1, nato je Robert Lewandowski hitro dosegel zadetek za 2:1. Brazilec je dosegel kar tri zadetke. | Foto Reuters

V 15. krogu bundeslige je Borussia Mönchengladbach, ki je v ta krog vstopila na vodilnem položaju, izgubila na gostovanju pri Wolfsburgu, kar je izkoristil RB Leipzig, ki je brez poškodovanega Kevina Kampla v soboto zlahka zmagal v Düsseldorfu (3:0) in se povzpel na prvo mesto.

Za najvišjo sobotno zmago je poskrbel Bayern, ki je nadigral Werder s teniškim rezultatom 6:1. Borussia Dortmund je sanjski teden, v katerem je zaprla vrata osmine finala lige prvakov Handanovićemu Interju, sklenila z visoko zmago v Mainzu.

Lewandowski tretji najboljši strelec bundeslige

Robert Lewandowski  je dosegel že 220 zadetkov. | Foto: Reuters Robert Lewandowski je dosegel že 220 zadetkov. Foto: Reuters Poljski napadalec Robert Lewandowski je ob sobotni zmagi svojega Bayern Müncha s 6:1 nad Werder Bremnom v nemški bundesligi zadel dvakrat in se tako z 220 goli izenačil na tretjem mestu večne lestvice najuspešnejših strelcev v nemški elitni nogometni ligi. Lewandowski si tretje mesto deli s nekdanjim trenerjem pri Bayernu, Nemcem Juppom Heynckensom, ki je v času svoje kariere za Borussio Moenchengladbach in Hannover prav tako zadel 220-krat.

Poljski napadalec, ki je z igranjem v bundesligi začel leta 2010 v dresu Borussie Dortmund, štiri leta pozneje pa se je preselil v München, je letos v domačem prvenstvu zadel že 18-krat.

Pred 31-letnim Lewandowskim sta zdaj samo še dva Nemca, legenda Bayerna Gerd Mueller (365 golov) in Klaus Fischer (268 golov), ki je nosil drese Schalkeja, Kölna, 1860 Münchna in Bochuma.

Domen Gril
Sportal Rekorden zaslužek Brava, ki je segel v roke nemškemu velikanu
Vid Belec
Sportal Po Oblaku in Handanoviću Belec ni dobil priložnosti, da bi navdušil še on