14.44

Josip Iličić Fiorentina Napoli finale Rim

Sobota, 3. 5. 2014, 14.44

Napoli pokalni prvak, Jojo tragični junak

Nogometaši Napolija so v finalu italijanskega pokala na štadionu Olimpico v Rimu s 3:1 premagali Fiorentino Josipa Iličića.

V vrstah Fiorentine je v prvi postavi začel tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je podal pri zadetku Fiorentine za znižanje izida na 1:2. Jojo je imel ob koncu srečanja, v 85. minuti, tudi smrtno priložnost za zadetek in izenačenje na 2:2, ko se je znašel povsem sam pred vrati Pepeja Reine, a je slovenski zvezdnik le za nekaj centimetrov zgrešil vrata.

Noben ne ve, kako bi se tekma razpletla, če bi Iličić izenačil, zato pa je končni rezultat (3:1) v drugi minuti sodnikovega podaljška postavil Dries Mertens.