Thermometer Blue 0

nogomet Barcelona River Plate svetovno klubsko prvenstvo

Četrtek, 10. 12. 2015, 9.03

Messi v bolečinah, Barcelona napredovala po šovu Urugvajca

Evropski prvak Barcelona se je brez prvega zvezdnika Lionela Messija uvrstil v finale klubskega SP. Blestel je Urugvajec Luis Suarez.

Barcelona v polfinalu ni mogla računati na pomoč Lionela Messija, ki ima zdravstvene težave. Poročajo, da ima bolečine v trebuhu, te pa naj bi povzročali ledvični kamni.

Kataloncem je nasproti stalo bogato kitajsko moštvo Guangzhou Evergrande, ki ga vodi Luiz Felipe Scolari. Zdržali je do 39. minute, ko je prvič udaril Luis Suarez. Urugvajec je bil natančen tudi v 50. in še v 67. minuti, zaokrožil hat-trick, ter popeljal Barcelono - prav tako je igrala brez Neymarja - do vodstva s 3:0, kar je bil tudi končni rezultat.

Barcelona lovi tretjo lovoriko

Na svetovnem klubskem prvenstvu na Japonskem so kot prvi izpadli nogometaši novozelandskega Auckland Cityja, mehiški prvak Club America pa je v dvoboju za peto mesto premagal Mazembe iz DR Konga.

Domače privržence so v dobro voljo spravljali nogometaši Sanfrecceja Hiroshime. Najprej so v kvalifikacijah izločili prvaka Oceanije, nato prepričljivo odpravili še najboljši afriški klub, v polfinalu pa so naleteli na pretrd oreh. Južnoameriški prvak River Plate je upravičil sloves favorita in odpravil "gostitelje" z 1:0. Zmagoviti zadetek je dosegel Lucas Alario in tako velikanu iz Buenos Airesa zagotovil nastop v nedeljskem finalu.

Na dosedanjih 11 turnirjih so evropski klubi zmagali sedemkrat, južnoameriški pa štirikrat. Dvakrat so se končne zmage veselili igralci Barcelone in Corinthiansa. Katalonci bi v primeru novega zmagoslavja ostali sami na vrhu.