19.12

Lionel Messi Lionel Messi

Torek, 31. 5. 2011, 19.12

Messi si želi še pokal Amerike

Argentinski nogometni zveznik Lionel Messi, ki je z Barcelono osvojil ligo prvakov, se je vrnil v domovino, kjer pa ne bo imel čas za počitek.

"Moj najpomembnejši cilj je sedaj, za z reprezentanco osvojimo pokal Amerike," je dejal Lionel Messi na letališču v Buenos Airesu.

"Imel sem srečo, da sem osvojil že vse, kar je mogoče z Barcelono in tudi kot posameznik, sedaj moramo osvajati lovorike še v argentinski reprezentanci," je bil še bolj določen Messi. Pokal Amerike se bo začel 1. julija, finale pa je na sporedu 24. julija.

Argentina je lani pod taktirko selektorja Diega Maradone izpadla v četrtfinalu na svetovnem prvenstvu, ko jo je s 4:0 izločila Nemčija, Messi pa ni prikazal svojega običajnega mojstrstva.

Argentina je osvojila naslova svetovnega prvaka leta 1978 in 1986, po letu 1993, ko je v Ekvadorju slavila na pokalu Amerike, pa ni več osvojila pomembne lovorike.