13.23

NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija disciplinski sodnik NZS

Torek, 14. 5. 2013, 13.23

Maribor zaradi navijačev ob 2.600 evrov

Nogometni klub Maribor, ki si je že zagotovil državni naslov, bo moral zaradi nešportnega vedenja navijačev plačati 2.600 evrov, njegov tekmec Olimpija pa zaradi podobnih razlogov 500.

Namestnik disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije (NZS) Brane Rogelj je imel veliko dela z 32. krogom, ki je podal slovenskega prvaka za sezono 2012/13. Mariborčani so v velikem derbiju premagali Olimpijo z 2:1, Ljudski vrt pa je poskakoval v ritmih sreče. A nekateri gledalci so prestopili mejo primernega obnašanja, zato je klubsko blagajno prvakov doletela kazen. Zaradi nešportnega in neprimernega vedenja gledalcev ter navijaške skupine oziroma njenih članov – navijači ekipe Maribor so v 33. minuti tekme odvrgli baklo na rob igrišča; v 61. minuti prižgali več bakel, zaradi česar je bila prekinjena tekma; pred začetkom drugega polčasa je gledalec odvrgel predmet v sodnika, ki ga je oplazil; po končani tekmi vdor gledalcev na igrišče - bodo morale "vijolice" ob upoštevani predkaznovanosti plačati 2.600 evrov, še 300 pa zaradi petih rumenih kartonov, ki so jih Milaničevi izbranci prejeli na sobotnem derbiju. Tudi tekmec iz Ljubljane ni ostal nekaznovan. Nešportno in neprimerno vedenje navijaške skupine oziroma njenih članov – navijači ekipe Olimpija so v 61. minuti tekme prižgali baklo, zaradi česar je bila prekinjena tekma - je ob upoštevani predkaznovanosti poskrbelo za kazen v višini 500 evrov. Na tekmi je bil izključen Matic Fink. Drugi rumeni karton je prejel zaradi povračilnega udarca, ki ga je namenil Robertu Beriću. Ob upoštevani predkaznovanosti bo moral počivati na dveh tekmah. Kaznovan je tudi fizioterapevt Olimpije Klemen Pavlinič. Zaradi nešportnega komentiranja sojenja in odstranitve bo moral ljubljanski klub ob upoštevani olajševalni okoliščini plačati 120 evrov.

Tristo evrov bo moral zaradi petih rumenih kartonov na tekmi s Koprčani poravnati velenjski Rudar, zvezni igralec kranjskega Triglava Vlado Šmit, ki je bil izključen na gostovanju v Domžalah se bo hladil na dveh tekmah. Srb je nešportno zapustil igrišče. Nejc Plesec, ki je v dresu Celjanov v Murski Soboti prejel dva rumena kartona, bo manjkal na eni tekmi.