Liga Europa, polfinale (prvi tekmi)

Jan Oblak z vrhunsko obrambo ohranil izjemno izhodišče #video

3

Jan Oblak | Foto Reuters

Atletico Madrid je na prvi tekmi polfinala lige Europa v Londonu remiziral (1:1) z Arsenalom in si pred povratnim srečanjem priigral izjemno izhodišče. Junaka Madridčanov sta bila slovenski vratar Jan Oblak in strelec izenačujočega zadetka Antoine Griezmann. Na drugem polfinalu za zdaj boljše kaže Marseillu, ki je doma z 2:0 premagal Red Bull Salzburg.

Tekma na štadionu Emirates v Londonu se za goste ni najbolje začela, saj je hrvaški branilec Šime Vrsaljko že do 10. minute dobil dva rumena kartona in moral z igrišča. Sodnikova poteza je tako razjezila trenerja Atletica Diega Simeoneja, da je moral tudi Argentinec na tribune.

Številčne prednosti domači niso izkoristili tako, kot so si želeli. V drugem delu je mrežo Jana Oblaka sicer zatresel Alexandre Lacazette, Špance pa je v igro deset minut pred koncem vrnil Antoine Griezmann, ki je tako postal veliki junak Atletica.

Osem obramb Jana Oblaka

Ob bok pa mu lahko brez slabe vesti postavimo tudi našega Jana, ki je na koncu zbral kar osem obramb. Še posebej lepa je bila njegova zadnja (v 87. min pri izidu 1:1), ko je fantastično s konicami prstov zaustavil strel z glavo Aarona Ramseyja.

Številni so že videli zadetek, a Oblak se ni dal:

Atletico ima zdaj prosto pot do finala, v odličnem položaju je tudi Marseille, ki je na Velodromu z 2:0 premagal Red Bull Salzburg.