Četrtek, 20. 2. 2020, 22.50

Liga Europa, 1/16 finala (prve tekme)

Strelec Šporar in Handanović do lepe prednosti, Belec v izgubljenem položaju

Uroš Iskra

Andraž Šporar | Andraž Šporar je vendarle dosegel prvi zadetek za Sporting. | Foto Reuters

Andraž Šporar je vendarle dosegel prvi zadetek za Sporting.

Sporting je na prvi tekmi 1/16 finala lige Europa suvereno s 3:1 ugnal turški Basaksehir, svoj krstni zadetek v dresu portugalske ekipe je dočakal tudi Andraž Šporar. Lepo prednost si je priigral Inter, ki je v Razgrad odpotoval brez slovenskega čuvaja mreže Samirja Handanovića, Vid Belec pa z Apoelom ni bil dorasel tekmec Baslu, ki je že na Cipru slavil s 3:0.

Slovenski napadalec, ki je konec januarja za šest milijonov k Sportingu prestopil iz slovaškega Slovana, je na svoji peti tekmi za lizbonskega velikana zadel prvi zadetek in morda napovedal, da se mu bo slej kot prej odprlo tudi v zelenem dresu. Špoki je pri zmagi s 3:1 nad Basaksehirjem v 44. minuti zadel za povišanje vodstva na 2:0, srečanje pa je končal v 70. minuti, ko ga je zamenjal Pedro Mendes.

Prvi zadetek Andraža Šporarja v dresu Sportinga:

Za najvišjo zmago večera je poskrbel Wolverhampton, ki je po hat-tricku Dioga Jote s kar 4:0 premagal Espanyol, presenetljivo visoke zmage se je razveselil tudi Eintracht, ki je pred domačimi gledalci odpihnil Salzburg (4:1).

Manchester United je v Belgiji le remiziral (1:1) s Club Bruggejem, še bolj se je opekel lanski polfinalist Ajax, ki je z 0:2 klonil pred Getafejem, medtem ko sta se Roma in Arsenal razveselila zmage z 1:0.