Real četrtič na vrhu sveta

1

Real Madrid | Real Madrid je brez težav osvojil novo lovoriko. | Foto Reuters

Real Madrid je brez težav osvojil novo lovoriko.

Nogometaši madridskega Reala so še tretjič zapovrstjo in četrtič v zadnjih petih letih postali klubski svetovni prvaki. V finalu v Abu Dabiju so premagali predstavnika gostiteljev Al Ain s 4:1 (1:0). Tretje mesto si je z zmago s 4:0 v malem finalu proti Kashimi priigral River Plate.

Nogometaši Reala so prišli do nove lovorike na klubskem SP, vključno še z medcelinskim pokalom je to zanje sedma. Trener Reala Santiago Solari se je kot igralec te lovorike veselil že leta 2002 prav z Realom. Na drugi strani je Al Ain presenetil že s prebojem v finale, kjer je tudi imel nekaj priložnosti, enkrat tudi zadel, a je bil evropski prvak vendarle večino tekme boljši tekmec, ne nazadnje je imel veliko več žogo v posesti (63:37) in več strelov (21, od tega osem v okvir, tekmec pa osem in dva v okvir). Lovoriko za zmagovalce je na zelenico prinesel nekdanji vrhunski napadalec Didier Drogba.

River Platu tolažilna nagrada

River Plate se je moral po velikem razočaranju v polfinalu zadovoljiti s tretjim mestom. | Foto: Reuters River Plate se je moral po velikem razočaranju v polfinalu zadovoljiti s tretjim mestom. Foto: Reuters Nogometaši argentinskega River Plata so na klubskem svetovnem prvenstvu v Abu Dabiju osvojili končno tretje mesto, potem ko so v malem finalu premagali japonsko Kashimo Antlers s 4:0 (1:0).

Argentince je v vodstvo popeljal Bruno Zuculini, potem ko je v 25. minuti zadel z glavo. Klub iz Buenos Airesa je bil tudi sicer nevarnejši, Rafael Borre je v 61. minuti celo zadel, ampak je VAR pokazal, da iz prepovedanega položaja. Zato pa se je med strelce v 73. minuti vpisal Gonzalo Martinez in vodstvo povišal na 2:0.

V 84. in 87. minuti pa so bili blizu zadetka tudi Japonci, ko sta Shoma Doi in Ryota Nagaki zadela prečko. V 89. minuti pa je River potrdil zmago, ko je z bele točke zadel Borre. Martinez je v sodniškem dodatku le še postavil piko na i visoki zmagi Argentincev, ko je zadel z roba kazenskega prostora.